AGIM GASHI:MOS E LË T‘ SOTMEN PËR NESËR

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:MOS E LË T‘ SOTMEN PËR NESËR

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu May 22, 2014 11:01 amAGIM GASHI

MOS E LË T‘ SOTMEN PËR NESËR

Vetërobrimi nuk është ndryshe
Ai askund brina ska 
Kur shqiptarli lakmon robruesin
Harron shekujt e robërimit 
Dhe e quan turkun vlla


Mbi pes shekuj na ka shtypë
Na ka vra edhe plaçkitë
Na kan dhunu e la me gjak
Na kan qitë edhe haraç
Përsëri sot me kërbaç


Dhe del "shqiptari" e merr flamurin
Çirret e pçirret për Turqinë
Kur me gola mbushet rrjeti
I shkretë "shqiptari" i brohorinë
Harron nënën që e lindi
Harron të shkretën Arbërinë


Karaxhozët e profiterët
Shiten tokën që u la me gjak
Populli ynë ua mban ison
Atëdheut i vunë lak
Katandiset kshtu Arbëria
Kur nuk msohet historia


Qani ju o Ju pak shqiptar
Bashkë me mua të derdhim lot
Eni ta shpëtojmë atdheun
Jo nesër por qysh nga sot


Po na mallkon ai gjak i derdhur
Na mallokojnë varret tona
E nga qielli jonë i kaltër
Prej dëshmorëve vjen jehonaQohu shqiptar e lidhe besën
Mos e lë t‘ sotmen për nesër


22.05.2014
Lipjan-
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:MOS E LË T‘ SOTMEN PËR NESËR

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu May 22, 2014 11:07 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi