AGIM GASHI:URË E DHIMBJEVE TË MIA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:URË E DHIMBJEVE TË MIA

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun May 11, 2014 2:43 pm

AGIM GASHI

URË E DHIMBJEVE TË MIA

Ti mu bëre urë
Urë mbi lumin e dhimbjeve të mia

Kalo lirisht sa ato i kam vetëm për vete
Miqëve e njerzëve 
Edhe Ty atdhe dhe nëna ime
As Ty e dashur që akoma stë njof
Dhimbje nuk ju dhuroj
Në shpirtin tim 
Dhe në zemrën time 
Ka vend edhe për dhimbjet e juaja
Lirisht dhuromëni edhe ju
Se deri sot
Pos dhimbjeve 
Askush gjë tjetër 
Dhuruar smë ka
Unë isha urë
Dhe urë do të mbetem
Kaloni mbi mua pa frikë
Se shpirti e zemra ime
Se njofin tradhëtinë
As dhunën e të keqen
Asnjë vend skam për urrejtje
Betue jamë që njëmijë vjet
Për mos me u shoqërue
As pranë mos me u qëndru

Lavirja krihet edhe kur bie shi

10.05.2014
Lipjan

 

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi