Agim Gashi-LIRONI ENGJUJT E ZOTIT

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Gashi-LIRONI ENGJUJT E ZOTIT

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun May 11, 2014 11:00 am


 
AGIM GASHI
 
LIRONI EGJUJT  E  ZOTIT
(Apel për lirimin e të kidnapuarave)
 
Ju që rrëmbyet dyqind vajzat e pafajshme
Që rrëmbyet edhe  tetë tjera
E  që mendjen e mbani vetëm te rrëmbimet
Te dhuna e vrasja
A jeni me Zotin a me djallin
 
Lironi  ata engjuj të Zotit
Lironi vashat e Nigerisë
Mos thani zemra nënash
Mos e vrisni njomsinë e atdheut të juaj
 
Disa budallenjë të atdheut tim
Po marrin mësim nga shëmtia e juaj
Dhe po na e lëndojnë atdheun
Këtë tokë të Arbërit e Skënderbeut
Oh  sa lëndime të rënda
Rënkon toka shqiptare
Rënkojnë  varret dhe gjaku i derdhur
Ku mbeti  krenaria
 
Ku gjenden sot fuqit botrore
Ku mbeti humanizmi njerzor
Cili Zot po e ndalon lirimin e tyre
Pse bota nuk vepron
Sot u kidnapuan  mbi dyqind
Nesër mbi dy milion
Pasneser do të na  i marrin
Të gjitha armët e mbrojtjes
 
Oj Botë në rrotullim
Që Zoti të mban në qiellin e Tij
Lironi vashat
Lirone vetëveten
Jetën na e ka dhurue Zoti
E jo me ta marrë krimineli
 
Zgjohu Botë zgjohu
Pastroje këtë planet
Na e fali Zoti ta mbajmë e ta nderojmë
Jo të ia vrasim engjujt
Ta dhunojmë e poshtrojmë
 
11.05.2014
Lipjan
 
 
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi-LIRONI ENGJUJT E ZOTIT

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun May 11, 2014 11:25 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi