AGIM GASHI:PO „GJElBROHET“ ATDHEU YNË

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:PO „GJElBROHET“ ATDHEU YNË

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Apr 24, 2014 12:28 pmAGIM GASHI

PO „GJElBROHET“ ATDHEU YNË

Po gjebrohet atdheu ynë
E ka marr pamje t´prajses, 
Mbushen thasët me kësi bari
Kalojnë kufirin nga Guri i Rrases.


Hajmedet po bën mileti
Me kësi bari ushqehet shteti. 
Politikan, kapitalista,
Pasanikë dhe komunista.


Hajde, hajde moj Arbëri
Të ka mblue gjelbrimi Ty, 
Policia të siguron
Në botë bari transporton.


Si na ndrroi atdheu ynë
Si n´Meksikë u bë Shqipëria, 
Me demostrata e protesta
Mbrohen kapot dhe mafia.


Hajmedet sa hata
Historia kështu ska pa, 
Hupi shpresa e ska më nder
Shteti plot me kriminel!


24.04.2014
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi