AGIM GASHI:FALENDERIM DY ZONJAVE SHQIPTARE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:FALENDERIM DY ZONJAVE SHQIPTARE

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Apr 22, 2014 9:59 pmAGIM GASHI:FALENDERIM DY ZONJAVE SHQIPTARE

Kur një ditë kaluen Pashkët
Dhe festoj gjithë bota mbarë,
Nga dy engjuj të Zotit t´Madh
Dy dhurata më kan ardhë.

Njëra është nga ferizajasja
Gjak t´Serreqëve në trup ka,
Mërgimtare në Zvicren mike
Zoti engjull e ka ba.

Më dergoi dhuratë për Pashkët
Me plot urime në postë mbërrini,
Zonja Margareta Serreqi-Ferizi,
Nga Zoti gjithmonë i qoftë Bekimi.

E dyta është një prishtinase
Mantelbardhja me zemër t´bardhë,
Mërgimtare në Gjermani
Engjëll mirësie për shqiptar.

Dhurata e saj erdhi nga kontoja
Dr.Luljeta Gashi-Gerdung,
Ti që mu bëre n´jetë shpëtimtare
Sikur ti nuk ka askund.

Zoti Juve ju bekoftë
Dy zonjave t´rënda dhe bujare,
Ju falenderoj unë me gjithë zemër
Ju nderofshin këngët shqiptare.

22.04.14
Düren


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi