AGIM GASHI:NJË LUTJE PËR SHQIPEN TIME

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:NJË LUTJE PËR SHQIPEN TIME

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Apr 12, 2014 11:37 am


AGIM GASHI:NJË LUTJE PËR SHQIPEN TIME

Unë lutem për Ty fati im i pare
Qirinjë ndezur jan për Ty, 
Babai yt large teje
Dhimbjen vetëm zemra ime e di.

Në moshën më të re smudja të rrëmbeu
Sa e sa vite burri e djali vuajtën për Ty, 
Edhe kësaj radhe zgjohu nga koma
Si për Ty lotët spo teren në sy.

Kështu fatin mërgimi na e ndau
Duvakun e nusrisë e veshe pa mua,
Ju bënit dasma pa babanë
E lotët mua më rridhnin si krua.

Tani kur ndjeva se akoma nuk je zgju
Mjekët dhe familja të rrinë mbi kry, 
Zotin e luti moj bija ime e bukur
Që shëndetin sa më parë ta kthej Ty.

Kthehu e gëzoje djalin e vetëm
Ktheju burrit që ka zemër të madhe,
Kthehu moj lulja e parë e babit
Kthehu e gëzoje atë zemër nane.

Si të pritëm disa herë më parë, 
Motra, vllëzër e miqësi, 
Me emrin e Zotit, e shëndoshë dhe e kthjellur, 
Tek ne, dhe në gjiun e familjes ke me u kthy!

11.04.14
Düren-23.26 minuta

 
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:NJË LUTJE PËR SHQIPEN TIME

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Apr 12, 2014 11:43 am


AGIM GASHI

NJË LUTJE PËR SHQIPEN TIME

Unë lutem për Ty fati im i pare
Qirinjë ndezur jan për Ty, 
Babai yt large teje
Dhimbjen vetëm zemra ime e di.

Në moshën më të re smudja të rrëmbeu
Sa e sa vite burri e djali vuajtën për Ty, 
Edhe kësaj radhe zgjohu nga koma
Si për Ty lotët spo teren në sy.

Kështu fatin mërgimi na e ndau
Duvakun e nusrisë e veshe pa mua,
Ju bënit dasma pa babanë
E lotët mua më rridhnin si krua.

Tani kur ndjeva se akoma nuk je zgju
Mjekët dhe familja të rrinë mbi kry, 
Zotin e luti moj bija ime e bukur
Që shëndetin sa më prë ta kthej Ty.

Kthehu e gëzoje djalin e vetëm
Ktheju burrit që ka zemër të madhe,
Kthehu moj lulja e parë e babit
Kthehu e gëzoje atë zemër nane.

Si të pritëm disa herë më parë, 
Motra, vllëzër e miqësi, 
Me emrin e Zotit, e shëndoshë dhe e kthjellur, 
Tek ne, dhe në gjiun e familjes ke me u kthy!

11.04.14
Düren-23.26 minuta
 — mit Kenny Malmali und 38 weiteren Personen.
1Gefällt mir ·  · Benachrichtigungen ausschalten · Hervorheben · =644509076&p[1]=1073754228&profile_id=644509076&share_source_type=unknown]Teilen


 • Vildane SalihuAgim KrasniqiShengyle Berisha und 125 anderen gefällt das.


 • Dafina Myrtaj Gashi Sherim sa me te shpejte per Shqipen!
  vor 11 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 3 • Hysa Stublla Gashi Jemi tu u lutur te i madhi ZOT per sherimin e Shqipes ton.
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 3 • Mentor Thaqi Ah Agim vllau, më theren në palcë shpirti vargjet ... Zoti i dhëntë fuqi shëruese!!!
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 5 • Shpresa Demolli Miku imë Agim me këqardhje dhe dhimbje shpirti e lexova këto vargje lirikë ! Përplot dhimbje, lutje e mallë të shpirtit të prindërit!
  Lues Zotin që ti fal jet të gjatë dhe ti jap Shqips forc dhe ta përballon atë fakqëqsi shëndeti ...? Dhe sa me par të sherohet dhe ti rikthehet jetes normale pran familjes ...
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 4 • Selvete Terstena Oooooooooo sa keq po me vie o mik imi,lutemi te gjithe per shendetin e vajzes tende,zoti e paste ne duar te veta uroj qe te zgjohet shpejt dhe ti bashkohet djalit bashkeshortit dhe te gjithe juve te shpirtit qe u ka,zot ndihmoje .
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 3 • Kenny Malmali Sherim sa ma shpejt vlau im Agim ,,,klm
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 2 • Arbnesha Mushkolaj Sherim sa me te shpejte ,dhe ti rikthehet familjes miku Agim .!!!
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 3 • Leke Quni · Mit Lon Karrica und 3 weiteren Personen befreundet
  I madhi zot e ndegjoft lutjen tende !! Vajzes tende i uroj sherim te shpejte !!

  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 4 • Albina Gashi Gerxhaliu Deshiroj nga zemra sherim sa me te shpejt SHqipe e dashur e sa me shpejt ne mesin ton ...........
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 4 • Agim Gashi Të dashur fmiljar, mikesha e miqët e mi të shtrenjët. Sa e sa herë jeni lutë për mua dhe mu ka mbush mendja se lutjet e Juaja më kan dhë shpresë që ta mundi edhe kancerin. Edhe kësaj radhe Ju luteni për vajzen time Shqipen e cila jeton në Suedi dhe të cilën se kam parë moti. Lutjet e Juaja dhe tont i ëgjoftë Zoti që ti kthej jetën fëmiut dhe gëzimit tim të parë.AMIN!
  vor 10 Stunden · Gefällt mir · 13 • Albana Gashi Axhi agim te gjithe jemi me ty dhe te gjithe lutemi per Shqipen ton tmadhe. shpresojm dhe besojm ne te madhin Zot..ta mund kete semundje..lutemi per ty Shqipe
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 6 • Leonora Ndoja Sefgjini zoti e ndihmoft Shqipen .!
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Zade Bajrami Amin o zot ndihmoje !
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Nusrete Zeka per Shqipen 
  vor 10 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Muhamet Berbatovci Ndihmoj zot i madh
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 2 • Lindita Gashi-Bytyqi O axhi Agim, Deshirojm dhe lutemi per Shqipen ton ,qe sa me shepejte te zgjohete nga koma dhe ti bashkohete familjes dhe gjithe te dashurve te saj ,pra shpresojm se dote ndodhe..
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 2 • Lule Riza Zoti e ndihmoft vajzen tuaj.AMIN!
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Shega Shega · Mit Halil Hajdaraj und 1 weiteren Person befreundet
  Zoti i ndihmoft

  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Ann-christine Andersson · Mit Shqipe Gashi befreundet
  Jag vet inte vad dom andra skriver! Men min goa vän, du är för alltid i mitt hjärta . Alltid!
  Ich weiß nicht, was andere schreiben! Aber mein Goa-Freund, du bist für immer in meinem Herzen ❤. immer! ([url=http://bing.com/translator?text=Jag vet inte vad dom andra skriver! Men min goa v%C3%A4n%2C du %C3%A4r f%C3%B6r alltid i mitt hj%C3%A4rta <3. Alltid!]Von Bing übersetzt[/url])
  vor 9 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 4 • Fidan Shahini · Mit Nimon Mucaj befreundet
  O burr, qu e shko n`Kosove, kshyre qiken, mere e bjere n`kete Gurbetin e Zi (qe po i thue) e ta sherojne qiken e leri vargjet kesaj here.
  Mfal qe u perziva ne punt e Metes edhe pse ai vet i di me se miri.

  vor 8 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Maki Maqedonci Canolli Lus Zotin qe te beje mrekulline e tij dhe t'ua gezoj zemrat tuaja dhe gjithe shtepine! I uroj nga zemra sherim sa me te shpejte Shqipes suaj i nderuari mik Agim dhe te ngrohen zemrat tuaja serish e te mbushen me gezim!
  vor 8 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 3 • Sokol Ndoka Per vajzen tende te dashur Lusim Zotin ti japi shendet e sherim sa me te shpejt . AMIN
  vor 7 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 2 • Hasan Gremi Lutet djali per nenen, luten prinderit per vajzen, luten te dashurit, lutemi ne per Shqipen Tuaj, vella Agim Gashi, te sherohet sa me shpejte, te ngrohe shpirterat tuaj me gezimin e jetes!
  vor 4 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Drita Bekteshi Zoti ju ndihmofte, te gjitheve....!!!!....
  vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Januz Kolgeci · 19 Gemeinsame Freunde
  Zoti i ndihmoft dhe e sheroft sa me par

  vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Perparim Hoxha I deshiroj sherim te sa me te shpejte.Jemi me ty i dashur Agim!
  vor 3 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 2 • Sead Ramadani · 2 Gemeinsame Freunde
  sherim sa me te shejt ,e u ktheft sa ma shpejt tek familja...

  vor 2 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Aleksandra Zaharopullos Ku te gjej fjalen o zot te shpreh kte mrekulli...baba i semure shkruan per vajzen e tij..o zot ku gjen force ky njeri te shkruaje e te na mbushe ne kaq ndjenja a e kupton miku im qe zoti eshte ne shpirtin tend???ai eshte brenda teje..nxjerr mrekurira nga shpirti jot...nder e respekt per ty.zoti tu bekoje o zot degjo lutjtet tona per kte shpirt madheshtor...
  vor 2 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 2 • Sokol Balaj · Mit Marjan Dodaj und 29 weiteren Personen befreundet
  Lutemi me plot zemer qe te sherohet sa ma shpejt.

  vor 2 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Hamza Halabaku · 43 Gemeinsame Freunde
  Edhe une i bashkohem lutjeve tuaja! Ndihmoje i Madhi Zot

  vor 2 Stunden · Gefällt mir • Melita Efendia-Mati Mik i nderuar Agim, lus Zotin te ndihmoje ne sherim vajzen e juaj Shqipen, edhe juve gjithashtu te ju jap force dhe qetesim shpirteror e te bashkoheni sa me pare ne gezime.
  vor 2 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Defrim Gashi Sherim sa ma te shpejt
  vor 2 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 2 • Murat Baliu Past sherim sa ma te shpejte, lutjet e tua te jen qelsi i sherimit te saj e gezim i familjes dhe i femiut.
  vor 2 Stunden · Gefällt mir nicht mehr · 2 • Nixhare Namani · 2 Gemeinsame Freunde
  Sherim sa me te shpejt

  vor etwa einer Stunde · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Maxhun Osmanaj · 54 Gemeinsame Freunde
  Dhashte Zoti fuqine e vet dhe ta shpetoje,ta sheroje sa me pare!

  vor etwa einer Stunde · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Ragip Prapashtica Sherim sa me te shpejt per vajzen tende Agim,Vertet na preke me keto vargje shumë emocionuese.Zotie bekoft dhe e sheroft vajzen tende Shqipen, dhe ju bashkoft familjes se vetë dhe me te dashurëve te saja.
  vor etwa einer Stunde · Bearbeitet · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Zhanberta Gjergji · 6 Gemeinsame Freunde
  https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/.../1979477...
  vor etwa einer Stunde · Gefällt mir nicht mehr · 1 · Vorschau entfernen • Shengyle Berisha Shqipja esht nuse e shokut,vendasit tim,e njoh edhe nga afer.Vertet ishte Shqipe e bukur e dashur per te gjithe.Me vjen keq qe ne moshe shume te re u perballe me smundjen e saj,por siq keni pershkruar edhe ju,ajo ka nje burre me zemer te madhe qe gjithmone ishte pran saj dhe djalit.Edhe une lutem, lutem per sherimin e saj,dhasht Zoti ti degjoje lutjet tona dhe me fuqine e tij te sherohet dhe ti k`thehet njerzve te saj te dashur.Amin,
  vor 37 Minuten · Gefällt mir nicht mehr · 1 • Agim Gashi Falenderime deri te Zoti të dashur njerz të dashur.Bujaria e Juaj më bënë ta kem më të lehtë dhimbjen!
  vor etwa einer Minute · Gefällt mir
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi