AGIM GASHI:ME U DASHTË SI VLLAU ME VLLA-Parodi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:ME U DASHTË SI VLLAU ME VLLA-Parodi

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Apr 07, 2014 3:08 pmAGIM GASHI

ME U DASHTË SI VLLAU ME VLLA
(Parodi)

I ka hypë Edi cjapit

I ka hype e nuk i zbrit, 
Ksaj Shqipnisë me gjithë Kosovën
Ia ka zanë të bardhën dritë!!!!

I ka hypë po Edi cjapit
E po shkon rrethit Lanës, 
Po i bërtet Sali Berishë
O Malok unë jamë ....i samës.

E ka ndi Sali Berisha
E ka ndi e ja ka kthy, 
-Ah n´të zënqa more kah Tropoja 
Me gjithë cjapin kam me të shky.

Por ma mirë të bjen dhe ty
Me u pajtue ne të dy, 
Jo për hatrin tend as timin
Por për hatrin e Shqipnisë.

Ka ardhë koha me u marr ngrykë
Mjeft jem hanger e jem sha,
Nji gjak kemi e jem t´nji dheu
Duhet të duhemi si vllau me vlla.

07.04.2014
Düren
Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Fri May 09, 2014 8:57 am, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:ME U DASHTË SI VLLAU ME VLLA-Parodi

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Apr 07, 2014 3:23 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi