AGIM GASHI-VJEN PLEQËRIA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI-VJEN PLEQËRIA

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Mar 28, 2014 9:35 pm


AGIM GASHI

VJEN PLEQËRIA

Ah sa shpejt ardhi pleqëria
Por nuk plaket dashuria,
Pasë lindjes të vjen vdekja
Sa e shkurtër kenka jeta!


Si një ëndërr kalojnë vitet
I lumi ai që jetoj me nder, 
Kush e vjedhi e tradhëtoi atdheun, 
Ata presin një vdekje t´mjerë.


Spiujt e ndyrë kur të varrosen
Ndytësirat u fluturojnë, 
Kalimtarët vorrin ja pshurrin, 
Ndersa sorrat aty glacojnë.


O Ju njerz të atdheut tim, 
Pritne vdekjen dhe pleqërinë, 
Kush e bën vdekjen e ndershme
Nderojnë veten dhe Shqipërinë.


28.03.14
Düren


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi