AGIM GASHI-LOTI I NANËS

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI-LOTI I NANËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 08, 2014 1:40 pm
AGIM GASHI

LOTI I NANËS

I
Loti i nanës ka peshë të jetës 
Që mat´ vuajtjen e shpirtit t´saj, 
Djem e vasha n´kurbet të zi
Ia shëndrrojnë buzqeshjen n´vaj.

Struk te votra me plot kujtime
I shtohen rrudhat për çdo ditë, 
I shkoi jeta t´u i kqyr udhët
Fëmijt e shpirtit t´u i pritë.

II
Si nuk jam sot te nëna ime
T´ia fshi lotin e t´ja kthej gëzimin, 
E ti them me zë të dridhur:
-Nënë, ja ku e ke Agimin!

T´ja dhuroj një tuf me lule
N´breg t´Sitnicës që do ti mbledh, 
E t´ia ep lajmin e pritur, 
-Me Ty do t´jem moj nanë përherë.

III
Por këto janë andrrat e mia
Që po i ujiti çdo ditë me lot, 
Mu ka mbush kjo zemër dhimbje
Edhe shpirti me mall´ përplot.

Se larg jan sot nana e gzimi
E nuk teren syt e mi, 
Marr e flas dhe i dhuroj lule
Nanës time n´fotografi.

Urime festen moj nana ime
Ta Uroj Ty me shumë mall´, 
Po i mbledhi lotët e mi
Lot´ e lule Ty me ti fal!

Nanë, moj nanë, e lumja nanë, 
Të dhashtë Zoti lumtuni,
E bashkë me gjithë nanat shpiptare
Ta Uroj Festen TY!

08.03.2014
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-LOTI I NANËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 08, 2014 2:08 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-LOTI I NANËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 08, 2014 2:09 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-LOTI I NANËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 08, 2014 4:04 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-LOTI I NANËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 08, 2014 4:14 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-LOTI I NANËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 08, 2014 5:35 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-LOTI I NANËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Mar 08, 2014 5:45 pm

http://kosovarimedia.com/index.php/biblioteka/autor-te-ndryshem/162-agim-gashi/33073-loti-i-nans-agim-gashi.html


http://kosovarimedia.com/index.php/biblioteka/autor-te-ndryshem/162-agim-gashi/33070-festim,-kujtim-dhe-krenari-agim-gashi.html
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-LOTI I NANËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Mar 09, 2014 12:31 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI-LOTI I NANËS

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi