AGIM GASHI:MOJ KOSOVË

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:MOJ KOSOVË

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Mar 03, 2014 7:33 pmAgim Gashi

MOJ KOSOVË

Moj Kosovë e mjera ti

Spo t´blun ma asnji mulli, 
Politikajt parat në çanta
Popullata koken n´kanta!

Hajmedet për këtë shtet, 
Na mjel mirë haraç na qet, 
Sa shumë shtohet kjo varfëri
Milionerat përditë tuj bi.

Po qan populli nga varfënia
Mbretnon krimi dhe hajnia, 
Nuk ka barna në spitale
Shtohen firmat që mbjellin varre.

Po qohu ma popull i shkretë
Se për vete je Zoti vetë, 
Kerko buk, kerko liri, 
Udhëheqës të drejtë e jo mafi.

Sa të rrish kështu si je
Kan me të lanë edhe pa atdhe, 
Kan me të lënë pa buk e kryp
Çdo gjë kombtare t´u ta mbytë.

Kan ngulfat jetën e re
Lëngon keq i lumi atdhe, 
Kërkon popullin ku ka mbetë
Krenaria ku i ka tretë?

03.03.2o14
Düren-
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:MOJ KOSOVË

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Mar 03, 2014 9:25 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi