AGIM GASHI:O NJERZ TË ATDHEUT!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:O NJERZ TË ATDHEUT!

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Feb 24, 2014 9:37 pm


AGIM GASHI

SI LLOJ PROTESTE


O NJERZ TË ATDHEUT!


Çdo natë, çdo ditë e çdo moment të jetës sonë, dëgjohen lajme tenderash të vjedhur, hajni të ndryshme, ryshfete, frigë, shantazhe e çka jo?
Kjo kastë politike ka qëlluar më e uritur se Janukowitsch-i i Ukrainës. Hajde se Ukraina është shtet shumë i madh dhe ka mjaft pasuri, por pse ka pas kaq shumë pasuri në Kosovë e cila për 14 vjet polli me shpejtësi milionera, doktora shkencash, fakultetli, akademik, shkrimtar e poet, analista e guxhista....haj medet haj për ne, këtë se kam ditë as unë e as Ju o njerz të atdheut.


Gjene more një që nuk ka vjedh në Kosovë e që është diku në ndonjë funksion?!
Vjedhin të gjithë dhe të gjithë hanë kafshaten e fukaras, kafshaten, e plakut, qumshtin e fëmisë, jeten e invalidëve, ilaqet e të smurëve....O Zot, a je duke parë? O i dashur Zoti i shqiptarëve, a po e shef që pisat as shqip më stë thërrasin, as shqip më stë flasin e as nuk të luten Ty. E si me na ndihmue kur ti e ke të programuar që nga tokat shqiptre lutjet ti pranosh shqip e jo në gjuhet e huaja arabe, tartare, kavkazqe e çka jo.


Lajmi ma i fundit ishte se një ministri paska hanger mija kilometra rrugë të mirëmbajtjes duke dhënë nga dy e tri herë një tender. Bashkë me rrugët i kan hanger edhe qenefat, gypat, berllogun, ujin e tash do të na e hanë edhe ajrin.

A durohen more vjedhsit e atdheut që të na e shkatrrojnë atdheun më keq se armiqët shekullor?

Ju përshëndet Agimi e mllefosur e i mbushur plot dhimbje për plagët e mija e të atdheut!

24.02.2014
Düren
-
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:O NJERZ TË ATDHEUT!

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Feb 24, 2014 9:45 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:O NJERZ TË ATDHEUT!

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Feb 24, 2014 9:52 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:O NJERZ TË ATDHEUT!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi