Qofsh e bekuar nga Zoti mike e dashur Margarita Sereqi-Ferizi!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Qofsh e bekuar nga Zoti mike e dashur Margarita Sereqi-Ferizi!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Feb 20, 2014 8:53 pmQofsh e bekuar nga Zoti mike e dashur Margarita Sereqi-Ferizi!

Dje nuk e kontrollova posten.Sot pasi u ktheva nga klinika e Aachenit, futa doren dhe mora një leter.Me ta parë se kush e dërgonte, mu mbush shpirti lumturi.Letra vinte nga Margarita Sereqi-Ferizi, kjo grua që bashkë me burrin e saj nuk u ndalen për asnjë çast për një të mirë të atdheut. 
Bujaria e Margaritës, shpirtmirësia njerzore që poesdon kjo grua të cilën nga afer se pash kurr, më ka ofruar afër saj që ta ndjej edhe dhimbjen për humbjen e burrit por edhe për dhimbjen që ka për situaten e krijuar pas 15 vitesh liri.
Mararita ma uronte Ditën e Pavarsisë por në liter si gjithëherë ajo funt një dhuratë që mua ka vlerë milionshe. Dhurata sado e vogel të jetë, ajo ka vlerë milionshe kur dhurohet me zemër e me shpirt për ti ndihmuar dikujt.
Kjo më bën të ndjehem me shpresa se akoma tek ne shqiptarët ka njerz bujar e shpirtnjerzor.

Ja edhe kartolina me Urimet e Margarita Sereqi-Ferizit:

Arbon
17.02.2014

Urime Dita e Pavarsisë miku im.Edhe shumë ditë të lumtura për Ju.
Ju përcjelltë shëndeti e tjerat të mira mirë se ardhshin.


Me respekt të veçant për Mikun Agim
Margarita Sereqi-Ferizi.“


Ju falemnderit mike e dashur Margarita. Qofshi gjithmonë me bekimin e Zotit e në shoqëri të gjithmonshme me lumturinë e dashurinë ndaj të mirave. 

Me falenderime të pa kufijta, miku yt
Agim Gashi- Gjermani-


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi