AGIM GASHI:XHELOZI MORI VIRANE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:XHELOZI MORI VIRANE

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jan 29, 2014 7:53 pmAGIM GASHI

XHELOZI MORI VIRANE

Nëse ti më dashuron

Pse pra në mua xhelozon?
Në martesë, xhelozia,
Më e rëndë është se robëria.

Dashuria dhe xhelozia
Janë si zjarri me barotin, 
Ku të ndeshen bëjnë kërrdi
Ta djegun jetën, ta djegun motin!

Kush ka familje dhe ka jetën
Le ta shporr xhelozinë, 
Ajo e poshtra e shktrron familjen
Invalid ti rritë fëminë.

Kush i shporr nga shpirti i tij
Urrejtjen dhe xhelozinë,
Ai e ka dhuratë nga Zoti
Lumturinë e dashurinë.

Pra jetoni e dashuroni
Kurr në jetë mos xhelozoni, 
Puthni vasha e puthni çuna
Lumturi do ju sjell puna.

29.01.2014
Düren


avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi