AGIM GASHI:MIRËMENGJSI!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:MIRËMENGJSI!

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jan 15, 2014 2:12 pm
AGIM GASHI:MIRËMENGJSI!

Jamë zgjuar herët në mëgjes
Mamit pak me i ndihmu,
 

Unë qes kafe edhe qumshtin
Kafe babit e qumsht për mu.

Pastaj kthehem prap n´kuzhinë
Me hare e me gëzim, 
E marr kafen dhe dy molla
Ia dergoj mamit tim.

Ulem pranë prindërve të mi
Mirëmengjesi u them me zemër, 
Edhe Juve që po i lexoni
Ju dhashtë Zoti dritë e emër.

Na e gzoftë Zoti i madhrishëm
Mbarë atdheun e popullin tim, 
Na u gëzofshin gjithë fëmijët
Paçin fat e paçin gëzim.

Mirëmengjesi fëmijë t´ksaj bote
Nga Arbëria, emri i kësaj toke!

15.01.14
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi