AGIM GASHI:GAZI NË HIMNIN E SKAMJES (Ali Podrimjane)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:GAZI NË HIMNIN E SKAMJES (Ali Podrimjane)

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jan 13, 2014 2:41 pmAGIM GASHI

GAZI NË HIMNIN E SKAMJES
(Ali Podrimjane)

Edhe kur nuk ke bukë

Edhe kur nuk ke ujë
Edhe kur punon pa para
Edhe kur ia vejnë dryrin banesës sate
Edhe kur ti shtojnë fakturat e dritave
Edhe kur duhet me dhënë ryshfet 
Edhe kur sguxon me qel gojen

Qeshu vlla-nëse ta mban

Edhe kur të shajnë e pshtynë
Edhe kur të ndjekin në tërë boten
Edhe kur të rrahin publikisht nga njëzet polic
Pse thërret poshtë qeveria
Edhe kur gënjehet mbar një popull
Edhe kur të dhunojnë
Edhe kur ta rrasin tatimin e dytë haraç
Edhe kur sta mban me dal te dera

Qeshu vlla-nëse ta mban edhe me qesh

Edhe kur ske nga tia mbash
Edhe kur të vrasin në prita me maska
Edhe kur të vejnë tritol
Edhe kur del te varret e shkatrrueme
Edhe kur të burgosurit sundojnë
Edhe kur liria e fjalës të cungohet
Edhe kur këngën ta ndalin 
Edhe kur voten tënde e shet për një kafshatë

Qeshu vlla-çmendu nëse ta mban me u çmend

Dhe binduni niherë o të mirët e mi
Me vdektarë e krimela keni punë
Me profiter e pa moral njerzor
Me kurvar e drogirash 
Me spiuj e tradhëtar
Dhe arma më e fortë është kënga e gazi

Ha,ha,ha,ha,ha, qesha kësaj radhe
Lavdi marrzisë

13.01.14
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi