AGIM GASHI:FAMILJAR, MOTRA DHE VËLLEZËR SHQIPTARË KUDO QË JENI!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:FAMILJAR, MOTRA DHE VËLLEZËR SHQIPTARË KUDO QË JENI!

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Dec 30, 2013 9:24 pmAGIM GASHI

FAMILJAR, MOTRA DHE VËLLEZËR SHQIPTARË KUDO QË JENI!

Vitin 2013 nuk e prita fare. Për festën e këtij Viti isha në Klinikën Universitre në Aachen , në një dhomë të emergjencave speciale dhe në një gjumë të rëndë disa ditësh. Shumë nga Ju, e di që keni ngrit nga një gotë edhe për shëndetin tim-Ju falemnderit!
Ju më kishit shkruar aq shumë me dëshirat që të bëhem mirë, saqë Zoti i mori ato të zemrave shqiptare dhe mi shëdrroj në shëndet të mirë e me një mëlqi të re që e kishte fal një bujar apo bujare (këtë se di), për ta vazhduar jetën e Tij dhe jetën time në trupin tim.
Ju jeni shumë që keni shkru urata për mua dhe gëzohem që jeni shumë, u shtofshi akoma që ne si kombë të jemi sa më shumë por edhe të mirë e bujar.
Po tu shkruaja veç e veç të gjithëve, do të më duheshin njëzet shkronjës të shpejtë për ti kryer deri në fund të vitit. Kjo pra është e pamundshme, andaj unë zgjodha rrugën më të lehtë që në grup të ju përshëndes e falenderoj të gjithëve dhe që mbarë popullit ti Uroj Vitin e Ri 2014.
Nga zemra ju përcjell dëshirat,që ky vit që po vjen të ju gjejë të shëndetshëm, pa dhembje e preokupime, me bukë e ujë të bollshëm, me lumturi e dashuri, dhe në shoqëri të vazhdueshme me gëzimin dhe sukseset. Ky vit, le të jetë edhe vit i rrugëtimit dhe shtegëtimit të mbarë kombit drejt realizimit të aspiratave të mirëfillta tona kombëtare.

Unë sot në ditëlindjen time të dytë prita Urime nga më të dashurit e mi, nga familjarët e miqët, nga ata që ma njofin situatën time shëndetsore e jetësore. Prita, por prita kot. Pothuajse askujt sot si ra ndërmend për mua, edhe pse hudha shkrime e foto si kurr më pare. Azaleja ishte me hallet e veta dhe i kaluam disa çaste të mrekullueshme.
Me këtë u binda se u jam bërë i tepërt. I tepër pothuajse të gjithëve. Tani më duhet të kem kujdes se çka postoj e çka shkruaj. Por, kujdesi më i mire i imi është të ja di hallin vetit.Më thoshte babgjyshi se nuk rrëzohet muri me shpinë. As unë smund do ta rrëzoj kurr.

Një lutje të rëndësishme kam për të gjithë:
Lus miqët dhe ata që smë duan, ata që po kërcnojnë e po denojnë me ligjet e maleve, që për shkrimet dhe veprimet e mia mos fajsoni familjen time të ngushtë e të gjërë, sepse ata nuk kan të bëjnë asgjë me bindjet e mia dhe veprimet e mia. Unë jam njeri i vaçant, andaj Ju lus ti kurseni tjerët të jetojnë në pafajsinë e tyre. Çdo gjë që keni kunder meje, ma thuani mua, ose kryeni veprimet e juaja çfare të doni e kur të doni. Por dijeni se vetëm Zotit tone të Arbërit ia kam frikën. Njerzëve të shëndrruar në djaj, edhe të më vrasin, frikën sua kam!

JU TË DASHURIT E MI NGA JENI E KU TË JENI- 
URIME VITI I RI 2014 !
GËZUAR PËR SHUMË MOTE FAMILJARISHT E SHQIPTARISHT 
AGIM GASHI-GJERMANI!

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi