AGIM GASHI:VARRI I RASHKËS

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:VARRI I RASHKËS

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 19, 2013 10:50 pm

AGIM GASHI 
 
VARRI I RASHKËS 
 
 
 
Këto nuk janë cunga
janë kufoma
Gra e fëmijë
Pleq e plaka
Nuse me duvak
Dhëndur e t´fejuem
Të gjithë shqiptar
Viktima të një shteti kriminal
Të një krimineli
Pjestar i një populli
Që na piu gjak
 
Dhe sot Evropa plak
E pranon në gjiun e saj
Mu Serbinë kriminale
Pse vranë
Se masakruen
Se dhunuen
Se rjepen shqiptar
Ata e shpërblyen
Si kurr më parë
 
E shpërblyen sepse
Serbët nuk vranë serb
Nuk dhunuan serbe
Nuk e vodhen atdheun e vetë
Ata vranë
Slloven
Kroat
Boshnjak
Shqiptar
Por kunder vetëvetes nuk ishin
 
Neve sot sna do askush
Veten e bëmë rrush
Me grada kalavesh
Dreqi se merr vesh
N´histori e paparë
Kur u mbush kjo tokë
Komandanta e gjeneral
Pa ushtar
Prap n´robëri
 
Ne shekuj kemi gropu
Eshtrat e paraardhësve tanë
Me gjak fituam lirinë
Në liri gjithmonë
Fitonim robëri
Kush më fillin spo ja di
Jemi bërë dreqer në sy të tjerëve
Duke marr adete t´huaja
Që po „bëjka“
Me u martue me vajzë vllau
Ndersa politikanët tanë
Në token dardane
Vallen e djallit
Se ndalin dot
 
Deri kur moj Arbëri
Me gjak e eshtra
Do t´paguash liri
Me mbet  n´robëri
 
19.12.2013
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi