AGIM GASHI:URIME FESTA O VLLA-Kennit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:URIME FESTA O VLLA-Kennit

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Nov 28, 2013 1:25 pm

AGIM GASHI:URIME FESTA O VLLA-Kennit


I dashur vlla Kenny!

E di që je i shtrirë në shtratin e smundjes
E di që smundja e keqe të rroku kaq të ri
E di që ti ke me fitue
Për flamur e SHQIPERI

Kendellu vlla i dashur
Miqë e vllëzër për Ty mendojnë
Sa shumë Urime për ditë t´flamurit
Ty atje në spital ti dergojnë

Ngrehu nga shtrati e fol me mu
Sa shumë po më mungojnë 
Çdo mëngjes përshëndetjet tua dhuratë
Unë për Ty lutem e të këndoj URATË

Zgjohu se dua Festen e flamurit me ta uru
E di që je i fort e ke me fitu
Dyluftimin me këtë smundje që hyn pa e diktu
Zgjohu se du o vlla me të përqafu

Dy lotët që rrodhën tani
I ndava në dysh për hatrin tënd
Një ta dërgoj Ty me të ngjall në jetë
Një e lash pë vete dhe për fatin tim të shkretë

Zgjohu vlla i dashur i mbushur mirësi
Zgjohu se unë kam nevoj për Ty-

28.11.2013- Düren-


Foton e bëri Didi.

 
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:URIME FESTA O VLLA-Kennit

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Nov 28, 2013 1:27 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi