AGIM GASHI:JETIMAT

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:JETIMAT

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Nov 19, 2013 9:28 pm

AGIM GASHI:JETIMAT


Shumë jetim ka pa babë e nanë
Sikur nata që ska hanë
Kush sja di jetimit hallin
O i plaqin dy sytë e ballit

Kush atë dhimbje nuk e ndin 
Kush këtë ndjenjë nuk e përbin
Sdo t´ketë gzime në këtë jetë
Ai do t´jetë gjithmonë i shkretë

Ju o njerz që keni zemër
Jetimat duhet ti nderoni
Kudo t´jenë e kudo gjenden
Nga një kafshatë ju ja dhuroni

Gjithmonë jetojnë me vaj në buzë
Kur ndëgjojnë tjerët që thirrin nanë
Ata t´mjerët kafshojnë buzët
Me dhimbje nxjerrin një ofshamë

Ah po ta kisha thonë nënën dhe unë
Veç njëherë me më përqafue
Me ma fal rruzullin e botës
Jo jo sdo ta kasha pranue

Ju të tjerët që i keni pranë
Nderoni nënat sa i keni gjall,
Se kur të shkojnë në botë t´amshimit
Malli t´gjall ka me ju kall


19.11.2013
Düren

 
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi