DUHET PRESION NGA ANTARSIA LIDERËVE TANË

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

DUHET PRESION NGA ANTARSIA LIDERËVE TANË

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Nov 12, 2013 6:33 pm

 DUHET PRESION NGA ANTARSIA LIDERËVE TANË


Duhet pak edhe presion i antarsisë së LDK-së që të qiten disa punë në binaret e tyre. 
Por ne si popull nuk jemi edhe aq të edukuar ta bëjmë e ta marrim kritiken miqësire si njerzit që duhet marrë. Ne hidhërohemi shpejt e bile ka raste pa ia dëgjuar fjalen deri në fund. Pastaj na vie marre me e kritikue edhe keq kur e ka. Me këtë rast bëjmë shumë gabime sepse sharrojmë në gabime tjera dhe personit që duhet kritikuar, ua hapim rrugën e gabimeve. Gabimet kur nisin të bëhen ato shkojnë radhazi dhe skan të ndalur. 
Mua nuk më dhemb pse nuk flasin Uka me Isen apo me dikend tjeter, por më dhemb se qështja jonë po ngec dhe se të detyruar janë të gjithë të luftojnë për një jetë më të mirë. Pos kësaj, mua smë hyn në punë fare se çka thotë Luta për shamiat, por më dhemb se ai është lider i një regjioni dhe se fjala e tij qon pesha të mëdha. Më mirë të mos ishte përzier fare se sa ta poshtronte LDK-në dhe vetë Rugovizmin me ato shamia.
Edhe rugovist edhe shamixhi ska.
Edhe Rugovist edhe mjekerr vehabisti, nuk shkon jo.
Andaj kujdes se çka po flisni. Në dashi edhe hidhërohuni, sepse për të mirën e juaj e kam me aq sa di. Sa ju smundem me ditë se nuk jam LIDER. Mos u friksoni edhe për poste se nuk jam i interesuar.
Vetëm LIDERËT sot kan mend mu si minatorët me nga 2 e 4 vjet shkollë, kur dolen nga zgafellat, u bënë njerzit më të menqur në dynja. Bile në diaspor, të flisje me ta ishte e vështirë. Ta shpjegonin ata historinë kombëtare tek të huajt saqë edhe gazetat evropiane pyetnin:Athua kështu qenka historia?
Hoxha i keq ta prish dinin!
Mësuesi i keq ta prish fëmiun!
Lideri i keq ta prish atdheun!

12.11.2013
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi