AKADEMI PËRKUJTIMORE NË 15 VJETORIN E VRASJES SË KOLONEL AHMET KRASNIQIT

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AKADEMI PËRKUJTIMORE NË 15 VJETORIN E VRASJES SË KOLONEL AHMET KRASNIQIT

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Nov 11, 2013 9:32 pm

AKADEMI PËRKUJTIMORE NË 15 VJETORIN  E VRASJES SË KOLONEL AHMET KRASNIQIT
 
 
Më 10.11.2012 (e diele), duke fillua nga ora 14.30 minuta, në Velbert të NRW-së- Gjermani u mbajt Akademi përkujtimore për Kolonel Ahmet Krasniqin. Njerzit kishin vërshuar edhe nga shtet tjera por edhe nga Kosova për ta nderuar strategun e artit luftarak dhe Ministrin e Parë të Mbrojtjes së Republikës së Kosovës i cili para 15 vitesh u ekzekutua në Tiranë nga djemt e kqij-lysh të Serbisë. Me këtë rast, pos personaliteteve udhëheqëse të LDK-së për Gjermani, madhështinë ia ngriti edhe Anton Quni, deputet i Parlamentit të Kosovës dhe dhëheqës ushatarak në shumë fronte të luftës së Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës dhe UÇK-së. Fjalimi i Tij para kësaj mase që mbushi sallën në Velbert, ishte i zjarrtë, i sakt, dokumentar duke sjellë risi të reja në lidhje me ekzekutimin e Kolonelit.
Folen edhe Qazim Bajgoraliu, Behxhet Krasniqi etj.
Në fund edhe unë me këngët e mia për Kolonelin dhe Presidentin, me lot u rash në fund unë e me lot dëgjuan edhe pjesmarrësit.
 
U apelua që sa më pare të zbulohen vrasësit të cilët edhe sot udhëheqin shtetin e Kosovës.
 
Me vete thash: Nuk mund të quhet ndryshe pos shtet kriminal, ai shtet ku ushëheqin kriminelët dhe vrasësit!
 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

 

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AKADEMI PËRKUJTIMORE NË 15 VJETORIN E VRASJES SË KOLONEL AHMET KRASNIQIT

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Nov 11, 2013 11:35 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi