POEZI NGA DRITA KEASNIQI DHE GËZIM URUÇI KUSHRTUAR AGIM GASHIT

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

POEZI NGA DRITA KEASNIQI DHE GËZIM URUÇI KUSHRTUAR AGIM GASHIT

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Oct 30, 2013 9:36 pm

POEZI NGA DRITA KEASNIQI DHE GËZIM URUÇI KUSHRTUAR AGIM GASHIT
 

Drita Krasniqi

FITIMTARI

 
Ma ndien mirë kjo zemra ime
O i madhi atdhetar,
Që ndaj kësaj sëmundje t´keqe
Ke për të dalë fitimtar.
 
Me padurim të presim
Atdheut bashkë t’i këndojmë,
Fitoren kundës sëmundjes
Me këngë e vargje ta festojmë.
 
Mijëra njerëz për Ty po luten
Gjithë shqiptarët në botën mbarë,
Do t´na vish i shëndosh si molla
Me sharki si përherë i paparë!
 
( 12.03.12, Itali)
 

 
Gëzim Uruçi
 
KAP SHARKINË AGIM GASHI
 
Agim Gashi, Tunjatjeta
Za bilbilit në sharki
Kangë i këndove shqiptarisë
Prej Tivarit në Çamëri.
 
Je shqiptar istikamit,
S'tremet syri për Shqipni,
Do ta bajmë shtet të vetëm
T'ja vem’ emrin DARDANI.
 
Ço e merre sharkinë tande
Edhe vargjet i ke gadi,
T’i këndojmë tash Çamërisë
Se Shqipnisë i ka ardh’ vakti
 
(me 10.10.2010 - ORA - 00.10.)
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi