Agim Gashi - JETA MBAN EMRIN TËND

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Gashi - JETA MBAN EMRIN TËND

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Sep 10, 2013 1:36 pm

Falenderoj miku tim, shkrimtarin e poetin Vullnet Maton për botimin e poezisë sime në Bllogun e tij!


http://brilant-poezia.blogspot.de/?zx=82468bd8904d8668


Agim Gashi - JETA MBAN EMRIN TËND

Agim Gashi

JETA MBAN EMRIN TËND
(Njeriut që më ka dhuruar mëlçinë e tij)

Akoma jetoj me frikën, 
Dhe bisedoj me ty,
Vëlla a motër ishe nuk e di.

Në mua jeton edhe ti.
Bashkë me ëndrrat dhe shpresën
Për të ardhmen.

Ti
Jetën deshe
Më shumë nga të gjithë
E dashurisë i dhe shpirt.

Jeton në frymen time
Në këngët që po lindin.


Jeton në formulën e dhimbjes
Në Planetin e Dashurisë.

Jeta mban emrin tënd
Dhe lutjen për të nesërmenEdituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sun Sep 15, 2013 10:10 pm, edituar 1 herë gjithsej
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi - JETA MBAN EMRIN TËND

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Sep 15, 2013 6:30 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi