AGIM GASHI:525 DHE 5000

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:525 DHE 5000

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Sep 01, 2013 2:13 pm


AGIM GASHI:525 DHE 5000


525 vjet robëri nga turku
525 vjet luftëra derdhje gjaku
525 vjet tortura jetë pa identitet
525 vjet dhunime
525 vjet mbjellën faren e keqe
525 vjet pa shkolla e pa dije
525 vjet përgjakje në sofrat tona
525 vjet tu i këndue djepave
525 vjet tuj pre sulltana
525 vjet tuj e mbjell token me varre
525 vjet bedel e nizam
5000 vjet shqiptar unë jam


SOT

525 dreqër e bëjnë turkun vlla
525 dreqër bënë pazar me shka
525 shejtana të turkut paska bë nëna
525 lanet që shpërlajnë trurin e rinisë
525 xhahila ju kan vërsul Arbërisë
525 shqiptar "shehit" të Sirisë
525 hoxhollar me mjekrra
525 mallkime ti bënë moj Arbëri-
525 trefërtalshat vehabi
525 herë e mjera ti e mjera ti...


PËRSËRI SOT

5000 varre ka Dardania
5000 dëshmor Arbëria
5000 karaxhoza hajdut atdheu
5000 herë bën çudi Skënderbeu
5000 herë e shiten nderin
5000 herë e vodhen vatanin
5000 t´burgosur për një kile buk
5000 milionera tregti me shka e turk
5000 invalid bosh barkun për bukë
5000 herë po pyesin këto trojet tona
Kah po shkon Shqipnia kah po shkon Kosova-


01.09.2013
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi