Agim Gashi:Delja e Dhia në sheti

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Gashi:Delja e Dhia në sheti

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Sep 01, 2013 10:26 am

 
Agim Gashi:Delja e Dhia në sheti

E përshtatur nga populli

Njëherë dualen dhia e delja ta bëjnë një sheti. Llaf pas llafi, lavd pas lavdi, erdhen deri te një prrockë ku duhej kërcyer për ta kalue. Kërceu delja e para dhe duke kaluar prrocken, në kërcim e sipër iu ngrit bishti. Në ato momente dhi e shkreta u gëzua pa masë dhe duke qeshë me sarkazëm i tha:

-Uh pasha brinat ta pash moj zonja dele.Atëherë delja u inatos e ia ktheu:

-Uh pasha bishtin moj dhi lavire mu ngrit bishti im. Po ti tërë jetën në fush e ke se sta mbulon bishti i shkurt i yti dhe rri përpjetë si me qenë fletë lakre. Deri sot nuk të tha njeri asgjë, e mua mu ngrit bishti njëherë, ti po kërcen nga gëzimi. Çka i thonë kësaj moj zonja DHI?
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi