AGIM GASHI:NDIHMONE ATDHEUN

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:NDIHMONE ATDHEUN

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Aug 08, 2013 1:36 pm


AGIM GASHI:NDIHMONE ATDHEUN

O Zot i dashur,
O qiell i ndritur i Arbërit,
O Ju dëshmorët e atdheut që sot jeni lart,
O Ju njerz shqiptar që në shekuj u flijuat për atdhe,
O Ju nëna që lindët vasha e djel bujar,
Që lindët dhe i edukuat shqip,
Oj Ti e Madhja Nëna e mbarë Botës, 
Ti Nëna Gonxhe e shqiptarisë, 
Ti o Adem Jashari,
Ti o Ibrahim Rugova, 
Ti o biri im e babë në amshim, 
Ju përkulem dhe ju lusim me këtë engjull , 
NDIHMONE POPULLIN E ATDHEUN TONË!

08.08.2013
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi