Agim Gashi:Ibrahim Rugova-Skënderbeu i kohës së re

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Gashi:Ibrahim Rugova-Skënderbeu i kohës së re

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Aug 02, 2013 12:05 pm

Agim Gashi

Ibrahim Rugova-Skënderbeu i kohës së re


Mbi shtatë vite që ti u nise
Shkove atje në përjetësi,
Ngjashmëri me Skënderbeun
Vështirë atdheu e ka pa Ty.

Ti je Gandhi i shqiptarëve
I Ballkanit dhe Evropës,
Fjalët tua si shpatë të mprehta
I nxjerrje ujë gurit e tokës.

Arma jote ishte fjala,
Pa plumba dhe pa ushtri,
Miq n‘Evropë e Amerikë,
Për Dardani, për Arbëri.

Ike dhe le shpatën fjalë,
E ruajnë të huajt si t´Skënderbeut,
S‘po ka kush me e përdorë si Ti
S‘po ndalet vaji i atdheut.

Shpata yte në tokë dardane
Le t‘jetë n‘shekuj vulë lirie,
O YLL drite i Vatanit
Aromë Kosove, aromë Shqipnie.


21.01.2013
DÜREN
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi