AGIM GASHI:PESËDHJETENANTË UNË SOT I MBUSHA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:PESËDHJETENANTË UNË SOT I MBUSHA

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jul 27, 2013 11:15 amAGIM GASHI:PESËDHJETENANTË UNË SOT I MBUSHA
 
Jam zgjue herët pa lind dielli, 
Edhe dita për pa ague, 
Vetë i dyti me krroqen tonë, 
U nisëm Rurin me vizitue.

E di Ruri se sot e kemi, 
Njërën ditëlindje të jetës sonë, 
Ta festojmë me mik´ ma t´mirin, 
Kësaj date i shtojmë jehonë.

Miku i vjetër dhe shumë besnik, 
Që na do dhe ne e duem, 
Hallet tona atje i qajmë, 
E të mirat bashkë i festuem.

Shkojmë e çmallemi edhe shfryhemi, 
Kur kem halle edhe mërzi, 
Dy nanave t´fala u dërgojmë, 
Nanës time e Nanës Arbni.

Më ka thanë që sot patjetër, 
Mërzi e t´këqija me ia gju, 
Asht betue e ka dhanë fjalë, 
Ka me i bart, shumë larg me i çue.

Pasi u çmallëm e biseduem, 
Me respekt më bani amanet, 
Të gjithë shqiptarët kudo që gjenden, 
Sot n´këtë ditë me i përshëndet!

27.07.2013 
Düren-Brigjeve të lumit RURavatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

MARATONA POETIKE

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jul 27, 2013 11:21 pm


Agim Gashi: Ditlindja
Nga Agim Gashi

NË DITLINDJEN E PEDHJETENËTË

Jam zgjue herët pa lind dielli,
Edhe dita për pa ague,
Vetë i dyti me krroqen tonë,
U nisëm Rurin me vizitue.

E di Ruri se sot e kemi,
Njërën ditëlindje të jetës sonë,
Ta festojmë me mik´ ma t´mirin,
Kësaj date i shtojmë jehonë.

Miku i vjetër dhe shumë besnik,
Që na do dhe ne e duem,
Hallet tona atje i qajmë,
E të mirat bashkë i festuem.

Shkojmë e çmallemi edhe shfryhemi,
Kur kem halle edhe mërzi,
Dy nanave t´fala u dërgojmë,
Nanës time e Nanës Arbni.

Më ka thanë që sot patjetër,
Mërzi e t´këqija me ia gju,
Asht betue e ka dhanë fjalë,
Ka me i bart, shumë larg me i çue.

Pasi u çmallëm e biseduem,
Me respekt më bani amanet,
Të gjithë shqiptarët kudo që gjenden,
Sot n´këtë ditë me i përshëndet!

27.07.2013 

Düren-Brigjeve të lumit RUR

http://maratonapoetike.blogspot.co.at/2013/07/agim-gashi-ditlindja.html
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:PESËDHJETENANTË UNË SOT I MBUSHA

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 28, 2013 12:10 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:PESËDHJETENANTË UNË SOT I MBUSHA

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jul 28, 2013 1:12 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:PESËDHJETENANTË UNË SOT I MBUSHA

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Aug 01, 2013 8:42 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:PESËDHJETENANTË UNË SOT I MBUSHA

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Aug 02, 2013 3:06 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:PESËDHJETENANTË UNË SOT I MBUSHA

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Aug 02, 2013 3:07 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:PESËDHJETENANTË UNË SOT I MBUSHA

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Aug 02, 2013 3:07 pm

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:PESËDHJETENANTË UNË SOT I MBUSHA

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi