AGIM GASHI:TË NA RROJ GJITHMONË RYSHFETI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:TË NA RROJ GJITHMONË RYSHFETI

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jul 20, 2013 10:56 am

 AGIM GASHI

TË NA RROJ GJITHMONË RYSHFETI


Prej furrtarit e te farkatari, 
Prej qeveritarëve e te kpucëtari, 
Prej policit e te doktori, 
Korrupcioni në dorë i mori.

I ka marrë e spo i lëshon, 
Në atdhe kërrdi po ban, 
Seq po m´dalin ment e mia
Si me e rrokë atdheun LIA.

Çdo pore e jetës kosovare, 
Si e tjerëve dhe shqiptare, 
I ka rrokë si lëshon ryshfeti, 
Hiq për popull e veç përveti.

Ah ryshfet e ah ryshfet,
Përsonazh edhe për poet, 
Për TV edhe këngëtar, 
Kërrdi po bën, je i pa parë!

Çdo minister e deputet
Tuj mendu vetëm përveti, 
Çdo mëngjes me t´madhe luten
Të na rroj gjithmonë ryshfeti.

20.07.2013
Düre
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:TË NA RROJ GJITHMONË RYSHFETI

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jul 20, 2013 11:09 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:TË NA RROJ GJITHMONË RYSHFETI

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jul 20, 2013 11:10 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: AGIM GASHI:TË NA RROJ GJITHMONË RYSHFETI

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi