AGIM GASHI:LAMTUMIRË KRYEMINISTER SALI BERISHA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI:LAMTUMIRË KRYEMINISTER SALI BERISHA

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jun 27, 2013 10:49 pmAGIM GASHI:LAMTUMIRË KRYEMINISTER SALI BERISHA
(Kushtuar Kryeministrit Sali Berisha që në mënyrë dinjitoze pranoi humbjen e garave të zgjedhjeve dhe dorheqjen e tij pas 23 vjet në bërjen e Shqipërisë-Shqipëri)

PO fliste Berisha, pranonte gabimin,
Përulej para popullit e para atdheut,
Rridhnin kokrra loti, të pastër si bilur,
Ke hy në histori i dashur, sdo të dalësh kurr.

Fliste Berisha, populli brohorit,
Nën udhëheqjen tënde Shqipëria ka ndritë,
I hoqe feneret, solle kohë të re,
Të rrallët janë si ti, që shkrihen për atdhe.

I ndertove rrugët n´themele të Shqipërisë,
Ndihmove Kosovën drejtë Pavarsisë,
Në mesin e shqiptarëve, tradhëtar të thanë,
Andaj dhe Azemin barbarisht ta vranë.

Po fliste Berisha e populli po qante,
Ndërsa në anën tjeter një katil po shante,
Derisa pranonte, humbjen burrërisht,
Disa kundershtarëve mbrapa u dilte bisht.

Po fliste Berisha, trimi i dhjetorit,
Sikur në nantdheten i thoshte Shqipërisë,
T´bashkohemi vllazënisht, para të marshojmë
Vetëm drejt Evropës është rruga e lirisë

Akoma je ndër ne, sa shumë të do Kosova,
Shumë mësime more, nga IbrahimRugova,
Pusho tani i dashur, pusho në Shqipni,
Akoma jemi gjallë dhe jemi me Ty.

Këta rreshta fjalësh si falenderim,
Po ti fail Ty Kryeminstri im,
Larg e shumë larg, nga mërgimi i zi
Gjithmonë në dhena t´hueja, me mendje n´Shqipni!

26.06.2013
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi