AGIM GASHI-UNË DHE AI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

AGIM GASHI-UNË DHE AI

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jun 02, 2013 4:42 pm


AGIM GASHI-UNË DHE AI

Unë më nuk jamë si ai
As ai më nuk është si unë
Ndryshuam shumë

Ai në botën e amshimit
Unë pa u varrosë
Në vuajtje nis e sosë

Fati nuk na eci
Me të bukrat gratë
Gjithmonë shtratin thatë

Kërkova dashuri të madhe
Mbeta pa hiq
Të mëdha dashuri nuk kish

Gjithmonë pritsha
Me kokën lart i mjeri
Dashuria mos po bie nga qielli

Por nga qielli binte
Borë bresher e shi
Kurr dashuri

Sa qel e mbyll sytë
Jeta po kalon
Njerzia t´harron

Tash në buzë të varrit
I mjeri mbeta unë
Jeta pus pa fundë

02.06.2013
Düren-Parku i Rurit
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi