VERIU I KOSOVES SI REPUBLIKA SRPSKA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

VERIU I KOSOVES SI REPUBLIKA SRPSKA

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Apr 24, 2013 4:45 pm


VERIU I KOSOVES SI REPUBLIKA SRPSKA

Veriu i Mitrovicës e fitoi statusin e autonomisë .Ajo tani do të thirret “Republika
Srpska Kosova i Metohije”.Këtë status ua falëm ne.

Por ja që dhuraten tonë ata spo e duan.Andaj protestojnë.
Duan vetë ta shpallin.Dhe e shpallë. Disa po i njehin fjtorët për këtë.
Skemi çka njehim fajtorë sepse të gjithë jemi ngapak.
Kjo fajësi, me kalimin e kohësi, me kalimin e kohës do të na shëndrrohet në ngashumë.
Pse po e them se jemi të gjithë fajtorë?
Për tua lehtësuar gabimet e Qeverisë dhe qeveritarëve.
Atë natë kur u votua për „marrveshjen“, ishte rast ideal për ta treguar veten e tyre se sa
janë për tdheun edhe Jakup Krasniqi, edhe LDK, edhe partitë tjera.

Jakupi mund ta prishte votimin, të mos e qite fare në votim se nuk kishte kushte për punë.
Ndërsa LDK-së ua shpjegoi Sabri Hamiti se çka është marrveshja. Nuk e dëgjuan Sabriun
e madje edhe Sabriu e votoi.

Sido që të jetë, Veriu i Kosovës me Kryeqytet Veriun e Mitrovicës u bë mini shetit më i
ri.

Falë gbimeve të shqiptarëve që nuk ditën dhe spo dinë ta ruajnë shtetin, droj se do
të formohen edhe minishtete tjera si Graçanica, Brezovica e pse jo edhe Parallova!

Zoti na pruftë mend!

A.G.23.04.2013
Düren
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi