Agim Gashi:MASKA IME

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Gashi:MASKA IME

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Feb 07, 2013 12:45 am

Agim
Gashi:MASKA
IME


Maska ime është maskë bujare
Që nga smundjet mua më mbron,
Maska ime shpërndan mirësi
Maskat e tjera e lakmojnë
.

Maska ime është maskë legale
Nuk mëshifet si maskat e tjera,
Nuk tradhëton e nuk zë prita
As në dimër e as kur del pranvera.

Janë disa maska të krimit
Që kan hypë në kupol shteti,
Sa shumë të zhytur në krime
Nuk i lan lumi, as deti.

Vranë shumë njerëz me vlerë për kombin
Që ishin shtylla të atdheut,
Vranë në prita me maska t‘zeza
Turpi i kombit e marrja e dheut.

Maska ime është maskë humane
E shpërndan vetëm dashuri,
Sa shumë dallon nga maskat e krimit
Që atdheun kanë mbush në zi.

Po ku je drejtësi shqiptare
Që ndër shekuj ishe mbarë,
Bashkëpunon me kriminelë
Me vrasës e tradhtarë.

Mbarë një popull e lut Zotin
Zot largo maska e krim,
Hiqe qafe korrupcionin
Se Arbëria do shpëtim.

Pret dhe pret populli im
Nuk lëviz, edhe duron,
Porsi uji që nuk lëviz
Qelbet, erë të keqe lshon.


21.22. 01.2013 RTW Aachen

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Agim Gashi:MASKA IME

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Feb 07, 2013 9:21 am

http://tribunashqiptare.net/?p=13607
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi