Sabit Rrustemi:Letër poetike Agim Gashit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Sabit Rrustemi:Letër poetike Agim Gashit

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jan 28, 2013 6:23 pmSabit Rrustemi:Letër poetike Agim Gashit

Agim i dashur,

Ti do ta fitosh këtë betejë, do ta fitosh se nuk bën pa e fituar...
Edhe kur ne s' mund të të gjendemi sa e si duhet,
Edhe kur sa pret prej nesh, nuk merr.
Edhe kur sa kemi mundësi, nuk të afrojmë.
Dhe, kjo do të të motivojë e ndihmojë ma shumë për t'u mbështetur në forcat tua, më tepër.
E, do jetë fitorja ma e madhe, jotja.
Fitorja që do na gëzojë anise dikush mund të skuqemi,
mund ta ulim kokën.
Po, ta kam thënë e po ta përsëris:
është Agimi ai që më së shumti i ndihmon Agimit.
Këtë mos e harro !
Na ke munguar, o Njeri !
Mirë se u ktheve !
Shëndet...e , gjitha të mirat qofshin në ty e për ty !
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sabit Rrustemi:Letër poetike Agim Gashit

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Jan 28, 2013 6:24 pm

Të falemnderit i dashur vlla e mik Sabit Rrustemi.Qofsh gjithmonë me bekimin e Zotit o vlla i dashur!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi