Sylejman Aliu:PRANVERA E NJË POROSIE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Sylejman Aliu:PRANVERA E NJË POROSIE

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jan 27, 2013 9:19 pmSylejman Aliu:PRANVERA E NJË POROSIE
(Agim Gashit)

Sot kam vetëm dy fjalë
Njëra e heshtur, tjetra lot i tharë

Aty nuk jam, me ty aty rroj
Një tingull sharkie m’bëhet e dëgjoj

Ta mbjellë buzëqeshjen e fshehur
Netëve të bardha flokëkrehur

Ngrihu vigan nga dergja e shtratit
Mbuloje me këngë Rurin dhe shtatin

Një ylber gëzimi shtrihet n’mjegullën tonë të dhembjes
Murlani i shpirtit shembë forcën e shembjes!


Sylejman Aliu, Prishtinë
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sylejman Aliu:PRANVERA E NJË POROSIE

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Jan 27, 2013 9:28 pm

Ah o Sylejman Aliu, po më bëre me qa nga mallëngjimi o vlla i dashur.Të falemnderit përgjithmonë o njeri me zemër të madhe!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi