LIMAN ZOGAJ:STINA E RE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

LIMAN ZOGAJ:STINA E RE

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jan 26, 2013 6:08 pmLIMAN ZOGAJ:STINA E RE

Poetit Agim Gashi

Merri shkallet prej vargjeve
dhe ngjitu deri pertej dhembjeve
edhe me afer diellit
sivjet pagezoje ,stinen e re.

Mbi pentagram
shkaperderdhi notat
si flutura mbi lule
si yje per drite.

Na mori malli
per kengen"Bashkimi i Shqipeve",
lum ai qe dashuron me zemer
token,qiellin e djepin e rrites.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi