Lek Prenga Gjeqi:Agim Gashi jam me ty-Poezi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Lek Prenga Gjeqi:Agim Gashi jam me ty-Poezi

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jan 25, 2013 9:10 pmLek Prenga Gjeqi:Agim Gashi jam me ty-Poezi

Agim Gashi jam me ty
jo me trup por me shpirt
atje ku je sot ne ligesi
qe perballesh me veshtersit

Ti ke forc dhe ke guzim
ashtu siq esht dhe vargu jot
ne çdo moment lutet shpirti im
qe te sheroj i madhi Zot

Do te behem pjes e ligesis tende
o poet o ze i art
keto jan vargje qe dalin prej zemre
per ty do te lutem dit e nat

Atje ku je o miku im
te qoj urime me shum respekt
Zoti te lagofte ligesin
paq lumturi force dhe shendet


Dt 13.01.2013
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lek Prenga Gjeqi:Agim Gashi jam me ty-Poezi

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jan 25, 2013 9:12 pm

Falenderime i dashur Lek deri në qiell o vlla!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lek Prenga Gjeqi:Agim Gashi jam me ty-Poezi

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jan 26, 2013 12:02 am

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lek Prenga Gjeqi:Agim Gashi jam me ty-Poezi

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jan 26, 2013 12:14 am

http://www.lajme.gen.al/2013-01-25/agim-gashi-tashme-te-dy-deri-ne-vdekje-falenderim-per-njeriun-qe-i-dhuroi-jeten-e-tij-te-dyte.html
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lek Prenga Gjeqi:Agim Gashi jam me ty-Poezi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi