SONILA RAMADANI:MIRËMRAMA VLLEZËR

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

SONILA RAMADANI:MIRËMRAMA VLLEZËR

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jan 25, 2013 8:20 pmSONILA RAMADANI:MIRËMRAMA VLLEZËR

Lotët s'munda t`i ndalja vlla Agim Gashi
kur dëgjova zërin tënd si kushtrim
mirë mrëma u the gjithë shqiptarve
me mallin, që të përvëlonte në shpirt
me syrin e përlotur për një bashkim

Atdhe vendi i bekuar, malli i shpirtit je
sy i përlotur.. prej mallit mërgimtarit
dashurinë e bijve tu përherë e ke
Atdhe syri dhe shpirti i cdo shqiptari
kushtrimi ,dashuria e një mërgimtari

Vlla Agime Gashi zëri yt një kushtrim
mblidhuni toke o vllezër besa besë
të lulëzojmë si nuse Shqipërinë
të coptur copë e copë më mos të rrimë
je në Shqiponjat që e duan Shqipërinë

Kurrë shpirti jonë sdo prehet i qet
kurrë zemra sdo ketë lirinë e saj
kurrë shpirti sdo gjej paqe ne jetë
gjerësa Shqipet të jenë bashkë
aty ku eshte foleja e shqipes nënë

Malli shpirtin e treti syri ty të kerkon
emigrant në vend të huaj mbeti
një çikë dhe të shuaj mallin dëshiron
është mjalti i shpirtit që çdo shpiptar do.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi