Me Musa Jupollin në Ambasaden e Republikës së Kosovës në Bruksel

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Me Musa Jupollin në Ambasaden e Republikës së Kosovës në Bruksel

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Dec 20, 2012 10:08 pm

Me Musa Jupollin në Ambasaden e Republikës së Kosovës në BrukselMë 19.12.12 Ambasada e Republikës së Kosovës organizoi mbrëmje komemorative për shuarjen e mikut të miqëve shqiptar Gani Azemit.

Me këtë rast kishin ardhur shumë miqë të Ganiut si shqiptar, ashtu edhe belg, françez e përfaqsues të kombeve tjera.
Ganiu iku por Ai edhe për së vdekuri po i takon njerzit dhe miqët e tij.Këtu u takuam edhe me mikun poet nga Parisi Musa Jupollin me të cilin bëmë edhe këto foto rasti. Ai që e ka njohur dhe punuar me Gani Azemin, smund të jetë tjeter pos shqiptar me zemër të madhe.Ganiu zemërmadh edhe miqët i kishte të tillë.

Pushoftë i qetë në tokën e Arbërit!

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi