Telegram ngushllimi për vdekjen e Prof.Gëzim Uruçit!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Telegram ngushllimi për vdekjen e Prof.Gëzim Uruçit!

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Dec 18, 2012 3:10 am

Telegram ngushllimi për vdekjen e Prof.Gëzim Uruçit!

Më të dashurit e vlla Gëzimit!
Bashkëshortja Suzana (Zana),
Vajza Alfrida,
Dhe djali Altini,

Me zemër të thyer, i ngrysur e i përlotur, mora lajmin për shuarjen e më të dashurit të Juaj e vllaut tim Gëzimit. Ai nuk ishte vetëm i Juaji.Ai ishte i të gjithëve, ishte i atdheut, i kombit...por ishte edhe i shpellava tona shekullore.
Gëzimi ishte gëzim për Ju e gëzim për ne.Gëzohej i gezuemi Gëzim arritjes dhe sukseseve të çdo njeriu e të çdo miku ma kudo që gjendej, duke i kaluar edhe cepet e atdheut.
Mundeni dhembjen dhe mallin.Shëndrrojeni atë në krenari që e kishit Ju e që e kishim ne.
Edhe Ju, por edhe ne do ta kemi përgjithmonë.
Ai nuk ka vdekur.Jeton Gëzimi i Shkodrës Loce në zemrat ton!

Me sinqeritet
Agim Gashi-Gjermani!

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi