Agim Gashi:Një letë që më përloti

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Gashi:Një letë që më përloti

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Dec 16, 2012 8:27 pm

Agim Gashi:Një letë që më përlotiPapritmas në posten time elektronike gjeta një letër të cilën kisha aq uri për ta lexuar e lexuar pa ndërpre. Sa bukur e kishte shkruar, sa përmallshëm...e unë lexoja e qaja. Ja sa të madhrishëm e bën mendja njeriun e mirë. Shumë ka kësi të mirë, gra e burra që smund ti gjejmë.Ata ikun, ose ne u ikim atyre.Shansi për tu njohur njerzit me zemra bujare e shqiptare na erdhi edhe neve.Po gjindemi o të dashur njerz të mirë.Dikujt i mbetet shoqria e dikujt i mbeten kujtimet.Onelda Koleci, Lezhë, Shqipëri!!! Kurr më këtë emër sdo ta harroj, ndersa lus Zotin ta njof e ta takoj.Por si? A ka mundësi? A ma mbërrin jeta ime ti takoj njerzit bujar, burra e gra si Onelda Koleci nga Lezha e të dashurës Shqipëri? Zoti le ta vendos.Ndoshta edhe po!

Ja se çka më shkruan Onelda Koleci nga Lezha:

„PERSHENDETJE NJERI I MIRE ,SHQIPTAR ME ZEMER TE MADHE,AGIM GASHI !KA DISA MUAJ QE PER HERE TE PARE KAM DEGJU PER TY . NJE MIK I NGUSHTE I YTI E NJEKOHESISHT PER MUA NJE QE I KAM THIRR VELLA E QE E KAM NJOF KETU NE FCB ME FOLI PER TY PER HERE TE PARE .E ME THA SE ISHTE I PIKELLUAR PER SHENDETIN TEND , E SE SI SOT I KUJTOHESHE TI KUR KENDOJSHE DIKUR NE SHTEPI TE TIJ .UNE SHUME RAPSODE E KENGETARE TE KOSOVES I NJIHJA E I KISHA DEGJUAR ,PO TY JO ,E PER TE PA MADHESHTINE TUAJ KERKOVA NE INTERNET KENGET E TUA ,DHE MBETA E MAHNITUR ,SIDOMOS ME STILIN E KENGES SATE ,ME MJESHTERINE E TE RENIT TE SHARKISE SE MADHE E TE VECANTE QE KE TI DHE KULMI I KRIJIMTARISE SATE ME JANE DUKUR 2 ELEGJITE PER TE MADHIN IBRAHIM RUGOVA . NE SHKRIMET E NE GJITHE AKTIVITETET E TUA QE I KAM PA KAM KUPTUAR SA NJEREZOR JE ,SA FAMILJAR E DJALE I DASHUR ,SA ATDHETAR I MADH JE ! LUM KOSOVA QE TE KA ,TE UROJ SHENDET E JETE ! NDOSHTA KE MIQ SHUME NE FCB E S`TE LEJOHET TE ME PRANOSH DHE MUA ,EDHE PSE TE KAM BERE FTESE ME KOHE,POR ANI S`KA DERT , MJAFTON QE JE KAQ I MADH ,DHE UNE TE NJOHA NE NJE PIKELLIM MIKU QE QAN PER TY ,E QE MUJTA ME T`I SHKRU KETO 2 FJALE SI ME ERDHEN ,PER TY ! ME VJEN MIRE QE JAM SHQIPTARE ,SE EDHE TI JE ! ---- ME RESPEKT ,ONELDA KOLECI ,LEZHE ,SHQIPERI ..“

Të falermnderit e dashur Onelda që sonte mi zbraze lotët e grumbulluar.Ata rridhnin lumë...akoma po rrjedhin më beso.Oh, sa nevojë kisha për këta lotë.

Të përshëndes e Ju përqafoj nga larg me mallin e takimit.

Agimi!

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi