Agim Gashi:PROTESTOJ E NUK FESTOJ!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim Gashi:PROTESTOJ E NUK FESTOJ!

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Oct 25, 2012 9:59 pmAgim Gashi:PROTESTOJ E NUK FESTOJ!

Të nderuar njerz të atdheurt,
Në shenjë proteste për ndarjen e pa presedent e të pa dëgjuar më parë, të Festës së Kurban Bajramit nga shteti amë Shqipëria, nuk festoj fare.Kjo protestë le të shkoj edhe te Zoti të cilit i lutem që në popullin tim mos të ketë më ndarës e përqarës të tillë që ia plotsojnë dëshirën armikut shekullor. Pak u janë dukë coptimet e tokave tona, pak

po ju duken tkurrjet e atdheut, pak ju duket gjaku i derdhur me shekuj për bashkim kombëtare, që tani të na ndajnë edhe në festa.Këtë akt e mendova mirë dhe mora vendim që në këtë mënyrë ti kundervihem atyre që akoma punojnë për dëshirat e të huajve dhe të fiseve nga stepat e Afrikës.
Asnjë arsyetim nuk mund ta justifikon faktin se një popull me një teritor kompakt, me një gjak e një histori, me një kulturë e traditë, të ndahet dhe të feston ndaras.
Kërkoj nga strukturat e shtetit, Akademia e Shkencave, Institucionet dhe Shoqatat e ndryshe civile, mjeteve të informimit etj. që ta ngrehin zërin kundër ndarjeve të tilla. Për mendimin tim ky është krim kombëtar.


Me rrespekt
Agim Gashi-Gjermani!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi