Fatmire Dobruna:Urime për Nënen-(Agim Gashit)

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Fatmire Dobruna:Urime për Nënen-(Agim Gashit)

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Oct 14, 2012 9:52 pmFatmire Dobruna:Urime për Nënen
(Agim Gashit)

Qofsh mallkuar ore kurbet
Na ke humbë e na ke tretë
kemi ardhë në t´huajin dhe
Të përmalluar për atdhe.

Sot e shtune e ditë me shi
Si nuk munda të shkoj në shtëpi,
Si nuk munda n´Kosovë me shku
Nënes ditëlindjen me ja uru .

Por nga larg oj nëna ime
Të dergoj shumë urime,
Miqë,mikesha edhe shokë
Ju ndihmoftë i madhi Zot.

Më përkrahët shumë n´këtë ditë
Nuk më lat´ me u merzitë!

Të jesh krenare moj nëna ime
M´kaneë ardhë sot mijëra urime
Për të shenjtën tënde DITLEINDJE!
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi