Nucika FUSHA:Axhit Agim GASHI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Nucika FUSHA:Axhit Agim GASHI

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Sep 26, 2012 5:34 pmNucika FUSHA:Axhit Agim GASHI

Me poezinë Tënde
Mua, i madhi axhi Agim
ç'ma nderove
gjakun Tim.
Ma gëzove gjysh
babë e Nanë
Lavdi yt, i lartë
qoftë deri n'Hanë.
Të gjitha t'mirat
Ti i meriton
lapsi kënga jote për Shqiptari
KURRË nuk pushon.
Nuk ka më mirë
për Shqiptari
sesa të thirrë 'Biri im'
Njeri siq je Ti.
Për poezinë Mua
edhe një herë dua të të falenderoj
dhe këtë foto me zemër
Ty axhi Agim ta dhuroj!Të duam shumë
pa t'vetmin interes
Agim GASHI për ne
KURRË NUK DO TË VDES!
Për një dëshirë
Zotit i lutemi t'na mundësojë
Axhin Agim herë do kur
shumë ta përqafojë.
U plotësoftë kjo
dëshirë
se n'këtë botë asgjë s'ka
vlerën e NJERIUT TË MIRË.
Të duam shumë
KURRË mos harro
në zemrat tona kujtimit Tënd
Kurrën e kurrës s'i themi 'Na u largo'
Jo vetëm se na nderove
me poezinë
por që t'kemi SHEMBULL
PËR GJITHË SHQIPTARINË!Nucika Fusha
25.09.2012 Zelandë e Re
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi