Mirëdon Fusha:Agim Gashit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Mirëdon Fusha:Agim Gashit

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Sep 23, 2012 6:32 pm
Mirëdon Fusha:Agim Gashit
Një vjershë shpirt-fëmie Agim GASHIT si inspirim nga 'tag' në lidhje me kërcënimet si dhe inspirim prej t'mirës Familje ZHILIVODA (Zoti t'bekuar përgjithmonë e mbajt e kurrë zilia e syni i keq mos e paftë familjen e Burhanit dhe Liries)

Njeri të mirë
pa armiqë nuk ka
e kur fyhesh
mos ua vë veshin ore vëlla!

I ligu të fyen
me një t'vetmin qëllim
nga rruga e drejtë
të të largon o vëllau im!

Vëlla të paça
me fyerjet e tyre mos u merr
se nga drita jote
ky komb më pak ka terr!

Me këngët tua
ti o vëlla bën dritë
Dëshmorëve të Kombit
nderin akoma ua rrit!

Askush si ti
Ata nuk i përkujton
Familjeve të Tyre dhe kombit
nderin ia shton!

Vazhdo t'i shkruash
Ahmet Krasniqit
atyre që të fyejnë
do t'u plasë zemra si Millosh e çdo VIQIT!

Shkije janë gjithë ata
që t'kërcënojnë
këngën Tënde
duan të e ndalojnë!

Një Kosovë mirë e di
Të ka taman Shqiptar
Krisja këngës pra
o i miri këngëtar!

Aziz Zhilivodës
thurri vargje
mu si Ahmet Krasniqit
që shpirtin ma kënaqe!

Fyerja ty
është e kota e të kotës
Këndoj edhe një këngë
Aziz Zhilivodës!

Këndo vëlla
e mos iu ndaj poezisë
shkruaj pa ndal
për t'mirë t'gjithë Shqipnisë.

Se Kosova e Shqipnia
nga Agim GASHI
kurrë s'ka dit
çka është tradhtia.

TRADHËTARË
janë veq ata magarë
që me shpifje kërcënojnë
SHQIPËTARË!

E ai që shqiptarin
e kërcënon
fytyrën që se ka
akoma më shumë e marron!

Prandaj kërcënon
pa fytyrë e pa emër
se në trupin e tij
jeton një kurvë femër!

Një kurvë femër
që shitet me pare
po iu zbulua emri
gjithçka do dihet ashiqare.

Prandaj kur fyhesh
fare mos u lëndo
dashninë e madhe t'kombit
Ti kujto.

E po deshe t'u kthesh
përgjegje
AMAN ua falë një
për ata të keqe!

Thuaju, 'Kombi im mua më do
shumë
vdisni në mllefin tuaj
o shpihunë!'
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi