Ejup Krasniqi:Në emër të shoqatës shqiptare Mërgimtari me seli në Kiel të Gjermanis-Ftesë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Ejup Krasniqi:Në emër të shoqatës shqiptare Mërgimtari me seli në Kiel të Gjermanis-Ftesë

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Sep 04, 2012 3:57 pmEjup Krasniqi:Në emër të shoqatës shqiptare Mërgimtari me seli në Kiel të Gjermanis-Ftesë

I nderuari Agim Gashi
se pari ju urojm sherimin sa me te shpejte dhe forcen qe te festojme se bashkuNe shqiptarët që valët e jetës na hodhën këtu në veriun gjerman, jemi munduar disi të gjejmë veten dhe të ruajm identitetin tonë kombëtar, nderin dhe besnikërin gjuhën dhe kulturën, dashurin ndaj atdheut edhe pse në një mënyrë si jetim .
Me dashje apo pa dashje, tani ne jemi këtu në këtë pjesë të Gjermanis e cila me të vërtetë është e harruar krejtësisht, por falë organizimit të Shoqatës Shqiptare Mërgimtari ne mbetemi përher të gjallë e nuk do vdesim kurr.

Ne si komunitet ju përshëndesim dhe ju ftojmë që me datën 1.Dhjetor 2012 në Kiel në sallën e madhe të dhuruar nga Ministria e Arsimit Gjerman duke filluar nga ora 17.00 deri ne 23.00, të jeni edhe ju pjesë e një spektakli që nuk besoj se keni parë ndonjëher tek bashkëatdhetarët, një spektakël me të vërtet shqiptar me rastin e Ditës së Flamurit Ditëlindjes së Adem Jasharit, Ditës kur doli në sken UÇK , 100 Vjetorin e Shtetit Shqiptar edhe pse ende të ndarë , e tëra e organizuar nga Shoqata Shqiptare Mërgimtari shoqatë e regjistruar në organet shtetërore Gjermane,

Ne Nderojm Atdheun duke ruajtur gjuhë e kultur dinjitet e respekt nderë e burrëri, *ju lutem na konfirmoni ardhjen tuaj dhe numrin e personave që do marr pjes së paku 10 ditë më heret* Ne nuk ju zhgenjejm Kurre
ne na gjeni edhe ne:
www.shoqata-mergimtari.de
per shoqaten Ejup Krasniqi
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi