Xhevat Rexhaj- Agim Gashit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Xhevat Rexhaj- Agim Gashit

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Aug 27, 2012 12:08 amXhevat Rexhaj- Agim Gashit


Të shkruhen disa fjalë për njerëz të veqant nuk është e lehtë, ngase dikush do të mund të thotë se ai apo ajo meriton më shumë, nga ana tjeter të shkruhet shumë për dikend e që nuk e meriton atëhere del diç artifi
ciale, andaj une dua ti them vetëm disa fjalë për një Njeri, një shqiptarë, një poet, një këngëtar dhe shkurt e shqip një veprimtarë të fort të qështjesë shqiptare në përgjithësi dhe asaj
të Kosovës në veqanti, e ai është AGIM GASHI. Agim Gashi na dha, po na jep dhe do të na jep shumë çka të duhur dhe të dashur për shpirtin dhe mendjen tonë shqiptare, Agim Gashi, luftoi me kohën, e mundi kohën, luftoi me vargje e mundi varfërin e të shkruarit pa cenzurë luftoi me tela sharkie e çiftelie dhe e mbushi zemrën dhe shpirtin e shqiptarit me optimizëm, zani i tij u këndoi vlerave shqiptare e tingëllima e tij e mbajti lartë të mirën shqiptare, duke filluar nga Gjergj Kastrioti, Nanan Tereze, Adem Jasharit e Sali Cekajt e deri te i Madhi i kombit shqiptarë Ibrahim Rugova.... Athua a patem mundësi të i kthenim diçka në kohët kur ai pati nevoi për ne? kam frikën se jo! ngase po nisem edhe nga vetja e ime! por megjithatë Agim Gashi e dinë shumë mirë se ne e deshëm dhe e duam atë, jemi me te dhe do jemi me te edhe pse kjo kohë e pa kohë është shumë dinamike, atëhere lum ne që të kemi o Agim Gashi e kofsh i bekuem nga Zoti, respekt e e respekt gjithnji....
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi