Agim gashi:Kangë për ADEM BERISHEN

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Agim gashi:Kangë për ADEM BERISHEN

Mesazh nga Agim Gashi prej Sun Aug 12, 2012 8:03 pm

Agim Gashi:Kangë për ADEM BERISHENDy fjale burri o du mi knue
Qe komb e dhe shume i nderonte,
Adem Berisha i Gjurgjevikut
N´Rahovec madhshtor jetonte.

O Adem, Adem Berisha,
O ti miku i shqiptarisë,
Dashunine e miresine njerzore
E shperndave mes poezise.

Gjithmonë Djellzes i kendove
Pafajsisht qe u nda nga jeta,
Te shpirti i saj edhe ti shkove
Kur tu ndal Ty zemer shkreta.

Pusho n´paqe Adem Berisha
Atje n´parajs me lule-fleta,
Mbi vorr tandin kendojne bylbylat
Ste harrojme o sa t´jete jeta.

12.08.12
Düren

avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi