Drita Krasniqi:URIME DITELINDJA AGIM GASHI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Drita Krasniqi:URIME DITELINDJA AGIM GASHI

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jul 27, 2012 11:04 pm

Drita Krasniqi:URIME DITELINDJA AGIM GASHI

O Agim Gashi o mik i shqiptarisë
Që ja thue o mire sharkisë,
Sot e ke një ditë të madhe
Urime i themi Ditëlindjes tande.

Mijra njerz po të Urojnë
Fjalë Urimi sa shumë të dergojnë,
Të na sherohesh e u bafsh si molla,
Me na kendue në odat tona.

Me na shkru vargje zemrash
Që po ti lexon e mbar njerzia,
Njiqindvjet ti dhoroj me zemër
Mikja Dritë nga Italia.

E di mik dhe për Ty mendova
Se n´këtë ditë ke pas dhe zi,
Se na iku miku i kombit
Ai i madhi Poet´ Ali.

Ti ndjejm plagët edhe dhimbjet
Ty Migjen i ditëve t´reja,
Tu ktheftë shëndeti e lumturia
Në shtëpinë tande jehoftë hareja.Drita Krasniqi
27.07.2012
Itali
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi