Urimet për Ditëlindjen time!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Urimet për Ditëlindjen time!

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jul 27, 2012 12:40 pm

Urimet për Ditëlindjen time!
 • Liridon Iberhysaj
  Shum urime o nderuar, rrnofsh gjat


 • Shaip Azemi
  Shumë urime për ty, i nderuar Agim! I festofsh edhe shumë ditëlindje të tjera, me shëndet, gëzime dhe suksese!


 • Hasan Elshani
  Agim ne kete dite ju deshiroj shendet dhe shum te mira ne jete.


 • Sejdi N. Gashi
  Urime , festofsh edhe shume te tjera !


 • Gzim Murseli
  URIME DITLINDJA ISHALLA EDHE 100 TJER TE MIRA KLM


 • Enver Sahiti
  Urimet me te perzemerta me rastin e ditëlindjës suaj duke te deshiruar jetë të gjatë dhe të lumtur Përshëndetje ..........


 • Shkelzen Muja
  urimet me te mira me rastin e datlindjes tuaj,z Gashi,edhe 100 vite te lumtura!!


 • Katina Mele Ilia
  Urime per ditelindjen edhe 100 vite te lumtura


 • Rabie Asllani
  shum urime per tyy


 • Fatmire Fusha
  Urime ...shume urime per ju per ditelindjen tuaj !
  I pritsh edhe 100 vite tjera me shendete te plote e te celnikte me keto ide perparimtare dhe vlera te pamohuara .Edhe nje here GEZUAR !


 • Lush Buzhala
  Urime ditelindjen edhe 100 vjet te lumtura


 • Enkeleda Likaj
  GEZUAR EDHE 100 PRANVERA TE LUMTURA


 • Met Tahiraj
  Urime....edhe sto ashtu si ju deshironi..


 • Poezi Për Ty
  Shendet e jete,Z. Agim Gashi!


 • Halit Haxhiu
  Urime,shender,fat e suksese te reja


 • Shezair Koko
  Gezofsh edhe 100 vjet te lumtura ! I lutem zotit per ty te te dergoje me shume fat me nje engjell!


 • Vjollca Hajdari
  Gezuar ditelindjen z. Agim! Gjithe te mirat, jete te gjate dhe te pa brenga! Shume te fala e shendet!


 • Albert Gjoka
  gezuar ditelindjen. edhe 100 plot hendet, harmoni dhe suksese


 • Hatixhe Ismaili
  URIME DITLINDJEN


 • Mark Gjoka
  Ju uroj dhe 100 vite te tjera


 • Feti Krasniqi
  Urime edhe shume tjera me te gjita t'mirat.


 • Mirei Drenogllava
  Ju uroj nga zemra Gezuar diten e lindjes.Zoti kjoft me ju kudo qe jeni.


 • Josif Gegprifti
  Gezuar Ditelindjen! Edhe 100 vite te tjera per Ju miku im i nderuar!


 • Alma Papamihali
  Urime ditelindjen i dashur Agim. Shendet, mbaresi dhe suksese te uroj. Miqesisht, Alma.


 • Salih Gashi
  urime agim ditlindjen ishalla edhe shum vite tjera te lumtura dhe gjith te mirat ne jete.


 • Melita Cana
  shume urime


 • Bukurije Rrustemi
  Urime datëlindja!


 • Xhoxha Alb-Bushi
  G'zofsh edhe shumë vite të tjera !
  Urime Agim, paç Shëndet & Jetë !


 • Susanne Boveleth
  alles liebe agim


 • Klara Shuka
  TE BEHENI 100 VJEC !


 • Gazi Ahmeti
  URIME DITLINDJA I GEZOFSH EDH SHUM E SHUM TE TJERA


 • Kastriot Gegaj
  Urime edhe shum bekime tjera paq ne jet


 • Dardan Alberti
  JU UROJ SHENDET DHE FAT VELLA AGIM . KY VITE LE TE JETE VITE I SUKSESIT TUAJ DHE GEZIMI E LUMTURIA LE TE JENE PRIMARE NE JETEN TUAJ ...
  U BEFSH 100 O ZOT ...
  alberti familjarisht ,,,


 • Kaltrina Gashi
  urime


 • Sabedin Ilazi
  Urime datlindjen.


 • Riza Ademi
  Urimet e mija ma te perzemerta per pervjetorintuaj te lindjes..Edhe 100 vjet te tjera te gezuara dhe te lumtura qofshin per ju.Jete e shendet gjithmone miku im Agim Gashi...


 • Ajshe Bekteshi
  urime shendet suksese


 • Riza Ademi
  Urimet e mija ma te perzemerta ne pervjetorin tuaj te lindjes miku im.Edhe 100 vjet te tjera te gezuara dhe te lumtura qofshin per ju..Plot jete e shendet miku im Agim Gashi....


 • Naser Deva
  Urime dhe shëndet !


 • Aulona Sfarqa
  Urime!


 • Rexhep Shahu
  100 vjet u befsh, shendet e shume fat miku im


 • Nerxhivane Daka
  Urime , urime edhe shumë tjera i gëzofsh !


 • Liljana Duka
  Edhe 100 vite te bukura me shendet e harmoni prane familjes dhe njerezve tuaj te dashur... Urime i nderuar z. Agim Gashi!


 • Ramiz Bojaj
  Urime ditelindja mik i dashur!


 • Njazi Xhelo
  SHUME URIME !


 • Exhevit Johnny Rexhepi
  I madhi miku im Agim Gashi. Me rastin e ditelindjes tuaj uroje qe te festosh edhe aq sa ke festuar deri sot, me deshire qe te tjerat ditelindje ti presesh me shume shendet, gezime dhe suksese.Urime e gezuar.Sinqerisht Exheviti...


 • Enver Halitaj
  Agim te uroj nga zemra ime, te festoni ket ditelindje, me mic ,shok e familjen tende te ngusht, pore te madhe sic jeni ju vete te beheni i fort i mbajture dhe 100 vite te tjera JU pershendes gjithnje //


 • Gjon Tuqi
  Urime ditlindjen, Miku i nderuar. Te uroj shendet te mire dhe jete te gjate.


 • Ferik Avdylaj
  Gezuar ditelindjen z. Agim!


 • Kamil Bitiş
  Urime ditelindjen.


 • Besim Shaba
  Urimet me te mira.
  Mbaresi pe ju,
  Dhe familjen tende.


 • Nora Malaj
  Urime..ditlindja...


 • Anastas Nika
  Gezuar Ditelindjen! Jete te gjate e lumturi pa fund!


 • Lefter Çipa Jr.
  Edhe 100'


 • Fran Tanushi
  Gezue dita e lindjes !Jete te gjate e gezime!


 • Paqsor Cano
  Agim .. qofte kjo dite e bukur per y. sherim te shpejte dhe festofsh 100 dite te tilla.Shume shendet, e jete miku im i mire..


 • Rasim Beqiraj
  urime ditlindja shendet e suksese ne jete


 • Linda Erza
  URIME DITELINDJEN ,PAQ SHENDET DHE SHUM FAT.ME RRESPEKT LINDA


 • Librand Dhrami
  ...Ju uroj dhe 100 te tjera,miku im.... I lummtur perhere.....


 • Adem Salihaj
  URIME DITËLINDJEN,MIK I NDERUAR,SHËNDET DHE GJITHË TË MIRAT!


 • Adem Salihaj
  URIME,MIK I NDERUAR,SHËNDET DHE GJITHË TË MIRAT


 • Adem Salihaj
  URIME,MIK I NDERUAR,SHËNDET DHE GJITHË TË MIRAT


 • Hazir Lulaj
  urime edhe 100 te tjera


 • Arber Peci
  Urime Smile)


 • Rudina Mlika Roshi
  Ju uroj ditelindjen.Shendet dhe jete te gjate e plot lumturi.


 • Vjollca Binakaj
  Urime dhe gezuar.shendet dhe jete te gjate e te lumtur mik!


 • Adnan Abrashi
  Urime dhe gezuar ditelindjen, miku im i nderuar dhe i respektuar, Agim!


 • Rrustem Gërguri
  Paç shendet,gaz e lumuturi,edhe 100 vjet,jete paqe dashuri ...gezuar !


 • Fadil Berisha
  shum urime i nderuari AGIM zoti te dhasht shendet e jete te gjat


 • Dibran Tahiri
  G e z u a r Ditelindjen mik!


 • Dhurata Lazo
  Gezuar ditelindjen dhe 100 !


 • Libri Don Kishoti
  Urime, dasht i lumi Zot te kesh sherim ku unë personalisht kam shpresa madhore se ti da ta mundish sëmundjën e përkoshme.


 • Ramadan Kutllovci
  Përshëndetje i nderuar z.Agim!U R I M E..!


 • Afërdita Strellci
  I nderuar z.Agim e urime ditelindjen i gezofshi edhe shume vite !


 • Simbad Marinari
  Miku im Agim...! Me rastin e ditelindjes tende perfitoj nga rasti per te te derguar urimet me te mira ! U befsh 100 vjeç ! Qofsh kurdohere i lumtur prane familjes tende, femijeve, niperve e mbesave ! Te uroj ne jete suksese...dhe kurdohere te prifte mbaresia !


 • Drita Azemi Kelmendi
  Kurre mos u nalte pena e kanga jote!T' knoft zemra bashke me
  telat e sharkise...
  Urime,shnet gzime e t'mira !


 • Albert Maloku
  Urime e gezuar ditelindjen.


 • Hajdin Janjeva Hajdari
  urime ditlindja edhe shum tjera i gezofsh


 • Osman Ahmetgjekaj
  URIME...


 • Julian Alimadhi
  Edhe 100 Agim.


 • Mimoza Leka
  Agim,gezuar datlindjen,dhe 100 si kjo dite...shendet mbarsi e shume vargje nga ti!!Urime


 • Sadik Krasniqi
  urime Agim , paç shendet dhe te mira ne jete.....


 • Raif Musa
  URIME,GËZOFSH SHËNDETIN EDHE PËR SHUMË MOTE TJERA


 • Jozefina Traboini
  URIME DHE 100 PLOTSHENDET.


 • Vjollca Malaj
  Gezuar ditelindjen! Dhe 100 vjet me te bukura e te lumtura tè Uroj Mik ..!!!


 • Mija Mijushi
  Urime z.Agim !!!!


 • Dhame Xhamballo
  Gezuar edhe 100 ! Shendet , mbaresi, lumturi!


 • Qemal Nisllaj
  Gezuar ditelindjen! Dhe 100 vjet me te bukura e te lumtura per ty


 • Bedri Selmani
  Z.Agime shume urime,shëndet ,fate dhe sukesese edhe per shume mot.


 • Zhorzh Sand
  Gëzuar ditëlindjen, Agim!


 • Lulieta Bunjaku
  Z. Agim, urime ditelindjen!! Pritsh edhe shum shum tjera me shendet e gjithat mirat qete sjell ne jete!!! Kalofsh sa me mire ne diten tend te shtrejt!


 • Anisa Hysesani
  Edhe 100 i nderuar !Ju uroj sa me te mira!


 • Muharrem Sfarqa
  Urime Agim. Shendet mbi te gjitha!


 • Mark Preci
  Baca Agim duke te uru ditelindjen,te uroj gjithe te mirat,dhashte zoti shendet per ju dhe familjen e te dashurit tuaj!


 • Poetja Suela Eqerem Katanja
  ME SHENDET DITELINDJA I NDERUAR MIK ,JETGJATESI U UROJ ME VAJZEN TENDE TE MREKULLUESHME


 • Gjoni Fato
  Gezuar Ditelindjen!
  Shendet e mbaresi pergjithmone!
  U R I M E !


 • Veroniki Hysa
  urime 100vj


 • Bashkim Gashi
  shume urime per ty shendet dhe jete te lumtur.


 • Henri Dauti
  Gezuar Ditelindjen! Qofsh i lumtur gjithe jeten tende si ne kete dite sot.


 • Fanyy Tzz
  Urime Ditlindja, Agim !
  Ishalla edhe 101 vjet te lumtura !


 • Agim Krasniqi
  Gëzuar MIK I NDERUAR!
  Urime të përzemërta për ditëlindje!
  Të dëshiroj shëndet, lumturi,
  mirëqenie dhe suksese në punë dhe në jetë!


 • Ejup Krasniqi
  Une vetem nje te deshiroj per kete dite per te cilat meritat me te medha qe gjindesh ne mesin ton ka nena dhe babai juaj qe kan nje respekt te veqant nga ne por ty ore miku im te deshiroj shendet shendet fat e lumturi ne ato 100 vitet qe do vine


 • Lela Osmani
  Gezuar Ditelindjen! Qofsh i lumtur gjithe jeten tende si ne kete dite sot.


 • Aferdita Krasniqi
  Urime me te perzemerta per juve mik yne mund te them simbol i miqesis son ,ju uroj nje jet te gjat dhe te mbar por primar le te jet shendeti ,me rrespekt Aferdita.


 • Shkurte Povataj
  GEZUAR DITLINDJA dhe 100 te tjera


 • Roland Jace
  Gezuar, edhe 100!


 • Sherife Kuqi Morina
  U R I M E !


 • Biser Mehmeti
  Shumë urime i nderuar... edhe 100 të tjera...


 • Bilall Maliqi
  Urime ditlindjen. Edhe 100 të tjera...


 • Paulo Prenci
  Urime, te deshiroj qdo te mira ne jet.....


 • Suzana Juniku
  Urime Datelindjen Ta Uroj Shendet,Dhe Veq Te Mirat Ne Jeten Tende.Ishalla E Pret Edhe Shum Te Tjerat.Gezur.


 • Aziz Pacolli
  Urime


 • Lela Osmani
  Gezuar Ditelindjen! Qofsh i lumtur si ne kete dite sot gjithe jeten tende.


 • Ilir Jano
  urime per pervjetorin tuaj...GEZUAR!!!


 • Sejdi Berisha
  Urime ditëlindja! Uroj të keni shëndet dhe jetë të gjatë e të lumtur...


 • Fadil Lepaja
  Hajde shoq,edhe 100 te tjera i gezofsh!


 • Avdyl Lajqi
  Urime!Edhe 101...


 • Nazmi Matoshi
  Agim uroj qe kjo dite te kaloj ashtu si ta don zemra jote urime e shendet


 • Prek Vukaj
  Edhe 100 AGIM...


 • Veton Gashi
  Urime gjith mirat ...!


 • Naser Shatrolli
  gëzuar..


 • M Rafaela Pecollaj
  urime dhe vite te lumtura


 • Ismet Gashi
  Ta uroi ditlindjen Ju dëshiroi shëndet e jetë të gjat.Knaqësia e lumturia te jen bashk me Ju i nderuar i bafsh edhe më teper se 100 vite të lumtura.


 • Margareta Francike Quni
  URIME DATELINDJEN I NDERUARI AGIM GASHI !!


 • Mirash Sokoli
  URIME DITELINDJEN ! GEZUAR , JETE TE GJATE E TE LUMTUR ME GJITHE TE MIRAT NE JETE ! GEZUAR DHE NJEQIND !


 • Tatjana Hamzallari
  Shume urime per ty ne ditelindjen tuaj......


 • Suzana Gervalla
  Urime miku im


 • Luiza Zanaj
  Gezuar ditlindjen. Urimet me te mira per ju!


 • Shpend Tahiraj
  urime ditelindja mik i dashur shendet suksese dhe begati ne jeten tuaj


 • Mariana Gjeci Nikolli
  Dhe 100 vite te tjera,me shendet e lumturi,me pene e sharki ne dore e kenge ne zemer e buze!Gezuar!


 • Danel Cana
  ta gëzoni datlindjen, paçi jetë të gjatë e të lumtur


 • Sanije Kaqkini
  MË SHUM RESPEKT TA UROJ DITLINDJEN AGIM,UROJ PËR JU SHERIM TË SHPEJT,DHE SHENDET TË MIRË SUKSESE NË JET,I FESTOFSHË EDHE SHUUUM E SHUM TJERA NË GJIRIN FAMILAR...GËZUAR


 • Ramadan Musliu
  Edhe 100 te tjera, i nderuari artist!


 • Marlen Qelia
  edhe 100..!


 • Enis Veliu
  Urime z.Agim, gezovsh edhe shume vite te lumtura !


 • Rashit Sahiti
  Gezuar dhe shendet!


 • Imerdin Kukaj
  Gëzuar ditëlindjen ishalla edhe 100 të tjera


 • Mira Hasa
  edhe 100 vjet te lumtura z.Gashi


 • Hafiz Gagica
  Urime ditëlindja Agim, shëndeti i mirë të shoqroft në jet të gjatë e të lumtur,kalo mirë miku im i nderuar..!


 • Shkodran Kololli
  Urime Ditlindja Baca Agim pritsh edhe shum te tjera me familje dhe miqe


 • Gjergj Marku
  Urimet me te mira Agim teuroj shendet e mbaresi!


 • Bexhet Toci
  Agim edhe pse snjihemi te njoh mire ,suksese dhe shu ditlindje ti urofshin familjaret e tu po pse jo edhe ne qe tani me te kemi njeriun tone.


 • Burim Gashi
  Gezuar Ditelindjen!


 • Fehmi Korca
  Urime miku im suksese dhe shendet edhe shume vite te lumtura ne jete !


 • Malë Shala
  URIME TE DESHIROJ EDHE 100 VITE TE LUMTURA


 • Kristaq Shabani
  I nderuari mik i madh Agim Gashi, ju uroj nga zemra : "Dhe 111 vite te lumtura , te gezuara dhe te begata edhe ne pasurine krijuese!"


 • Mondi Hajro
  Gim gezuar ditelindjen...edhe 100 vite te tjera me te bukura...cte te doje zemra miku im dhe gjithe te mirat per ty !!


 • Kadire Sh Pira
  Urime ditelindja


 • Abdyl Ymeri
  urime


 • Hiljmnijeta Apuk
  Happy birthday to you


 • Dila Gjeloshi Mataj
  urimet me te mira per ditlindje,fat dhe mbaresi ne jete!


 • Lavdim Dushi
  Urime Ditëlindja shendet e të gjitha të mirat...


 • Reshat Reshitaj
  Urime, suksese ne pune....


 • Arjana Plaka
  Gimi, GEZUAR DITELINDJEN! Te uroj shendet, gezim dhe jetegjatesi! Kalofsh nje dite te kendshme sot!


 • Arbnor Aliu
  urime urime edhe shum tjera me shum fat shéndet dhe lumturi né jeté


 • Fehmije Gashi-Bytyqi
  urime


 • Kastriot Kambo
  GEZUAR DITELINDJEN SHENDET E LUMTURI KLB


 • Gjin Musa
  Gezuar,shendet dhe bekimin e zotit pace gjithmon.100 vite jete te lumtur.


 • Sadri Miftar Hadergjonaj
  urime o Gimi yne me plot deshira per jete te gjate


 • Drita Gashi
  Urime mrivshe 100tat


 • Burbuqe Ruhani
  Urime , edhe shume te tjera


 • Natalina Sander Prendi
  Auguri u befsh 100 vjeq


 • Teuta Gjata
  urime mik edhe 100 vite te tjera te lumtura♥️♥️♥️♥️


 • Franush-Franja Prekpaljaj
  urme o burri i atdheut


 • Margarita Serreqi
  Urime ditelindjeni nderuasr mik, edhe shume shum tjerste lumtura,,,,,,


 • Agim Desku
  me prit te ju uroj edhe unë,me thaj cilën fjal e dëshiron më shumë,fjalën Atdhe ,qe sebashku me te do ju urojmë shumë vite lumturi,këngë,vargje dhe shumë evenimente te bukura nga dora e jote dhe goja e ëmbël e juaja,lum miku,sukseseeeee


 • Shaqir Foniqi
  Urime dhe Gezuar!


 • Likeni Hasit-Zefi
  SHUM URIMEME PER TYY!!!...


 • Nexhmedin Syla
  Urime o Agim Gashi ..tu shtofte jeta midis miqeve dashamireve me te gjitha lehtesimet dhe embelsite per te permbushur 101 e me shume vjet i lumtur kudo e kurdo.
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 63
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urimet për Ditëlindjen time!

Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jul 27, 2012 12:43 pm • Anila Dahriu
  Urime!


 • Xheva Rexhepi
  urime ditlindja edhe per shum vjet


 • Meleq Zerani
  urime per ditelindjen edhe 100 vjet...


 • Shkurte Babanaj
  urime i nderuar datelindjen dhe i gezofsh 100tjera me shendet lumturi dhe harmoni


 • Maria Scholl
  molto gratulationen


 • Hamdi Elshani
  URIME,i nderuar


 • Liliana Temo Dallaku
  Edhe 100 vjet!


 • Kaltrina Rama
  Shum urime për ty o baca Agim të uroj edhe 100 vite të lumtura me familje


 • Skënder Buçpapaj
  Urime për ditëlindjen, i dashur dhe i nderuar Agim! I festofsh edhe 100 të tjera plot gëzim e fat, plot frymëzime të pasherrshme, gjithmonë me zërin e ngrohtë dhe të kristaltë! Të pastë Kosova dhe kombi gjithnjë e më të lartuar e më madhështor! Qofshi gjithmonë të bekuarit e Zotit të Madh ti dhe të gjithë njerëzit e tu të zemrës!!


 • Svetlana Dorotová Kovacova
  Urime per ditelindjen Smile


 • Prend Buzhala
  Gëzuar, për shumë mote ditëlindjen!
  I bëfsh edhe njëqind të lumtura!


 • Bledar Haka
  Gězuar qofsh gjithmoně z Agim.


 • Sokrat Habilaj
  Urime per ditelindjen!


 • Gjergj Nikolla
  Miku im i mire...
  I nderuari artist Agim!
  Edhe per njeqind vite te tjera si agime bjeshke,me shume te mira e suksese per ju,me shendet,lumturi e gezime familjare dhe si shqiponje e Adriatik-Jonit i forte,si shkemb i Korabit...
  Gezuar kete dite te madhe,per ju e familjen tuaj o i miri mik Artist!
  Perqafime... • Petrit Sulaj
  urime, Agim, shume urime i dashur!


 • Ruzhdi Orana
  Urime ditelindjen e i gezofshi edhe njeqind te tjera secila ma e lumtur se tjetra dhe se bashku me ata qe i doni dhe ju duan!


 • Rexhep Avdyli
  URIME I NDERUAR BACA AGIM TE UROJ SHENDET DHE SHERIM SA ME TE SHPEJT.......


 • Hamit Taka
  Edhe shume vjet akoma, duke plotesuar gjithe ato qe i ke enderruar, por ende s'i ke realizuar!


 • Shefqet Podvorica
  URITME Ditëlindja ,Shëndet dhe përmirësim sa ma të shpejtë i dashur Poet Agim dhe të gjitha të mirat ,duke iu përgëzuar për Kurajon tuëj Uroi që edhe shumë e shumë tjera të pritni në një gjendje sikurse vetë e dëshironi dhe gjithë shoqëria për ju poashtu !


 • Sebahate Berlajolli
  AGIM URIME URIME, E SHUM TE TJERA ME GJITH MATE DASHURIT QEJ KE PER RETH E TE DUAN SHUM


 • Behar Malaj
  Gezuar Ditelindjen edhe 100 vjec,...


 • Ajet Nuro
  Miku im Agim, gëzuar ditëlindjen, shëndet dhe gëzime të uroj!


 • Klaus Müller
  "Happy Birthday to YOU my Facebookfriend!"


 • Vedat Selimi
  Zo. Agim Urime e shum urime Ditelindja. Gezofsh edhe meshum te tjerat qe do vijn per ju. Gezuar Vëlla e paqe shendet e jet te mbar. Nga Vedat Selimi. Gjilan Kosove e Amerik.


 • Kopi Kyçyku
  GËZUAR, AGIM! EDHE NJË SHEKULL GJEOLOGJIK! (NJË MILION VJET!)


 • Fajojo Kevin
  DHE 100 DITE SI KJO PLOT SHENDET DHE LUMTURI!


 • Sylë Bajrami
  Urime KOSOVE
  (Me rastin e Ditelindjes)

  Si Agimet Pranverore,
  permbi Trojet tona Etnike.
  Agim Gashi me sharki,
  bashk me Kengen Heroike.

  Si Shqiponje qe fluturon,
  cep me cep Trojeve te veta.
  Agim Gashi -ze bilbili,
  i thot Shqipnise mire se te gjeta.

  Zanin Pushke e telin plumb,
  ner beteja e neper gezime.
  Fale me shendet ke nga Kosova,
  nga keto Troje shume Urime

  s.b


 • Daniel Gazulli
  Asht emocion per mue me marre pjese ne ditelindjen tande: Aty do te jem me te urue jete te gjate e paqe ne shpirt.


 • Adrian Gjovalin Luka
  100 dhe me gëzime...


 • Qeta Tun
  SHUMMMMMM URIME DITLINDJA I GEZOFSH EDHE SHUM VITE TJERA NE LUMTURI SHENDET MBARSI NE JET GEZUAR GEZUAR


 • Qerim Bajramii
  Gezuar Ditelindjen! Agim miku, se pari t'uroj shendet, mbaresi, begati dhe 100 vjet te lumtura.


 • Lira Liraa
  urime ditelindjen,gjitha te mirat ne jete..


 • Agim Gashi Poet
  Urime ditelindjen time adashi im i dashur...te uroj nga zemra te gjitha te mirat e botes..dashte zoti qe keni veten suksese dhe lumturi ne jete,,,u befsh plak me te thinjurat e bardha .....te deshiroj gjithqka nga zemra....urime....gezuar....me respekt te madh per ju une Agimi,,,


 • Flora Kelmendi
  Gezuar ditlindjen dhe 100 vite tjera me shendet dhe lumturi tja kaloni..Urime.!


 • Masllan Meci
  URIME !


 • Shkelqim Mavraj
  Urime Ditëlindja, ishallah dhe shume te tjera...


 • Xhevdet Berisha
  Urime dhe shendet


 • Qendrim Rijani
  Gezueshem!


 • Bardh Q. Musa
  Urime Agim, Paç jete te gjate!


 • Marigona Tasholli
  O daja im i dashur urimee edhe shumm shumm tjera te lumturaa te puthi shumm shummm♥️♥️


 • Diellza Bajrami
  Urime ditelindjen!


 • Fatos Geci
  Urime..


 • Moza Bytyqi
  Urime Daja Agim ditlinda i gzofsh shum tjera,uroj te kesh shendetin lumturin te gjitha te mirat ne jet


 • Nergjivane Vitia
  shum urime Gimo ishalla pret edhe shum tjera te uroj se pari shendet te mir e tjerat me ren Gezuar ishalla 100 vjet i ban


 • Bujar Tabaku
  Urime te perzemerta.


 • Astrit Hasani Fona
  Urime ditelindjen z. Agim. Shendet, harmoni dhe fat!


 • Arsim Halili
  Shume i nderuar baca Agim me lejoni te ju percjell urimet me te sinqerta me rastin e ditelindjes tuaj, jetegjatesi, shendet dhe suksese kudo ne jete, respektet e mia.


 • Avni I. Suka
  Urime baci Agim edhe 100! Mos i numëro vitet por numëroi uratat! Ti nuk po mplakesh vetëm të duket ashtu.


 • Valton Aliti
  Urime!U befsh120vjec


 • Besnik Rama
  Urime Miku im.... te uroj edhe 100


 • Driton Gashi
  Shume urime, i dashur Agim!


 • Indrit Vezi
  Urimet me te mira i nderuar


 • Avni Rudaku-Rudi
  Shume urime i dashtun Agim!


 • Atdhe Berisha
  urime urime


 • Beni Peja
  urime datlindjen i nderuar Agim Gashi ju deshiroj jete te gjate dhe te lumtur


 • Flora Peci
  Gëzuar ditëlindjen i nderuar mik!


 • Ekrem Meta
  Urime Ditelindjen Agim!


 • Gazetari Ilir Berisha
  gëzuar ditëlindjen


 • Vjollca Kastrati
  Urime dhe sherim sa me te shpejt!


 • Naser Gashi
  Kushe shume Urime u befsh 100 vjeq. Gjithe te mirat suksese dhe shendet ne jete. Urime Ditelindja !


 • Betim Ramadani
  urime ditelindjen


 • Qendresa Ademi
  Urime Daj inshallah i bon dhe 100 vjet te deshiroj shendet dhe lumturi ne jet. • Ragip Prapashtica
  Urimet e mia me te perzemerta dhe me te sinqerta qe rrjethin nga thellsia e zemres sime, ti dergoj ty miku ime i cmuar Agim.I pritesh dhe i festosh edhe 100 tjera, i lumtur, i gezuiar, dhe me plot te mira ne ket jet.Zoti te bekoft dhe paqe jete te gjat sa malet Agim Gashi.


 • Gëzim Gërguri
  Urime i nderuar ...deshiroj te keni shendett se pari dhe gjitha t'mirat t'ju percjellin ne jete....Respect per Ju..


 • Jusuf Bejtullai
  Urime,urime,urime...i plotesofshi te gjithe endrat...ju deshiroj nga zemra..


 • Burim Gërguri
  Shume urime e shendet .


 • Alban Raci
  Urimee


 • Merita Berisha
  Urime dhe Gezuar...Paq shendet te plote.


 • Jeton Brestovci
  Urime ditëlindja te deshiroj te kalosh vite te lumtura me njerzit familjar qe i don dhe qe te duan ty po edhe me ata njerz qe i ke dhe me te veqant " me nderime e respekt nga Jetoni


 • Selvete Terstena
  Urime ditlindjën Agim ! Gëzuar edhe për 100 të tjera me shëndet e lumturi .


 • Ardian Zejnaj
  Urime datlindja Agim Gashi, i befsh 100 vjet, te kesh shendet, lumturi dhe suksese te tjera ne vitet pasuese!


 • Pranvera Kurushi
  Edhe 100!


 • Albina Gashi Gerxhaliu
  urime ditlindja agji Agim Gashi edhe shum tjera pritsh me shendet te mir e ne vendlindjen tende te dlir.......


 • Pajtim Ramadani
  urime ..


 • Naime Osmani
  Urime ditelindjen,shendet,suksese e jete te gjate e te lumtur!


 • Avdulla Rexhaj
  URIME DITELINDJA!!!!
  Mik i nderuar POET E ARTIST, edhe shume e shume vite te tjera, te shendetshme, te lumtura dhe pa asnje hije brege! Uroj qe sa me shpejt te sherohesh, dhe te pime kafe prap, TE MOTRAT BINJAKE!


 • Maria Cabrera
  feliz cumplee


 • Lucia Hila
  Shume urime per ty mik i dashur Agim Gashi. Zoti te bekofte e te ruajte. Qofsh i lumtur e me shendet te plote. Gezuar Agim.


 • Hajredin Kabashi
  urime miku im ditelidja,paq shendet dhe lumturi ne jeten tuaj !!!


 • Hajredin Kabashi
  urime miku im ditelidja,paq shendet dhe lumturi ne jeten tuaj !!!


 • Hajredin Kabashi
  urime miku im ditelidja,paq shendet dhe lumturi ne jeten tuaj !!!


 • Katia Katiaa
  GEZUAR DITELINDJEN I NDERUAR MIK...EDHE 100 VITE TE TJERA TE LUMTURA...


 • Hajredin Kabashi
  urime miku im ditelidja,paq shendet dhe lumturi ne jeten tuaj !!!


 • Hajredin Kabashi
  urime miku im ditelidja,paq shendet dhe lumturi ne jeten tuaj !!!


 • Hajredin Kabashi
  urime miku im ditelidja,paq shendet dhe lumturi ne jeten tuaj !!!


 • Naser Prapashtica
  urime urime


 • Zef Preci
  edhe 100 mik i dashtun,plot gjalleri dhe dashuri ne jeten tende • Shezai Shaqiri
  http://www.youtube.com/watch?v=YuZoUIwK7LO Te Urije Ditelindjen dhe te uroje shendet dhe jete te lumtur ne jete


 • Dardan Krasniqi
  urime o baca Gim!
  gjitha t`mirat...

  me respekt,
  D.K.


 • Epoka E Re
  urime!


 • Artan Z. Haraqia
  Urime e cdo te mire per ju i nderuar!


 • Podrimja Majlinda Ukaj
  Urimeee Zotri i nderuar gjitha t'mirat...Nga zemra te uroj veq shendeti yt te permirsohet ashtu siq ti deshiron...


 • Lezina Itagjufer
  ... dhe u rrite...u bëre njeri i mençur që di t'i falësh dashuri të gjithëve...pasi u rrite nga një mbretëreshë... DHE 100 PRANVERA TË LUMTURA MIKU JONË AGIM!


 • Xhelal Luca
  Te uroj dhe njeqind vjet o i madhi Agim Gashi . Shkemb ne maje te malit te artit Shqiptare . Gezuar ditelindjen .


 • Thimjo Fili
  JU UROJ GJITHE TE MIRAT , SHENDET E GEZIME NE JETEN TUAJ TE PERDITESHME I NDERUAR AGIM !!!


 • Valon Beqiri
  Urime i dashtun mik...Plot te tjera me shendet dhe lumturi...!


 • Astrit Haraqija
  Urime,urime
 • avatar
  Agim Gashi
  Administrator
  Administrator

  Numri i postimeve : 45956
  Age : 63
  Location : Kosovë
  Registration date : 17/11/2008

  Shiko profilin e anëtarit

  Mbrapsht në krye Shko poshtë

  Re: Urimet për Ditëlindjen time!

  Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jul 27, 2012 12:44 pm • Igballee Imeraj
  Urime miku yne i nderuar,,pac jete te gjate ...


 • Shkelzen Rexha
  Gezuar ditelindja, edhe shume te tjera, duke ju deshiruar gjitha te mirat, mbaresi !


 • Mentor Thaqi
  Agim, duke i ditur brengat tuaja, kësaj here do i bie shkurt vëlla i dashur: më shumë shëndet, më pak merzi, më shumë mirëqenie dhe përkujdesje edhe institucionale ndaj teje, ..., mbi të gjitha bekimin e Zotit!


 • Cerciz Loloci
  urime


 • Shaban Gashi
  Agim të uroj shumë shëndet dhe jetë te gjatë !


 • Ibrahim Xhemajli
  urime pritsh edhe shum tjera me shendet e lumturi.


 • Gazetar Ilir Berisha
  gëzuar ditëlindjen


 • Bediha Muhaxherka
  Agim miku i nderuar, po te quaj sot keshtu sepse po me dukesh me i afert, sesa te te them, Rapsod, kengetar, kompozitor, poet, autor,,,,,,,e tj tj......
  Sot ne diten te nde te vecant, Une nga zemra te uroj dtl.
  Uroj qe shendeti t.ju mbaj, t.keni mbaresi dhe shume optimizem per t.mbijetuar te gjithat.
  Miku im, te takofsha me shendet kur i ben 100 vjet.


 • Hafize Gerxhaliu
  Urime Ditëlindja miku Agim, gjitha t'mirat suksese dhe shëndet...


 • Ramadan Dani Mustafai
  Ne emer tim dhe familjes time dhe stafit RADIO ZERI ILIRIDES te uroj datlindjen duke i deshiruar jet te gjat dhe te lumtur me respekt dhe nej her


 • Hasan Qyqalla
  Urime DITELINDJA miku im e paq shendetin...Gezuar!


 • Fati Itaf
  gëzuar ditëlindjen ,qofshi i uruar përqafuar nga shëndeti dhe lumturia Smile


 • Xhevat Latifi
  urime Agim edhe shume e shume agime te lumtura


 • Albiona Krasniqi
  Urimee !


 • Orhan Rexhepi
  Urime !


 • Engjëll Koliqi
  Shume i dashur Agim vellai Smile Shume urime per Ty! Mbi 100, plot shendet, mbaresi, fat dhe lumturi! Gezuaqr!


 • Zeri Arberit
  Urime ditelindjen


 • Shaip Emerllahu
  Urime ditelindjen Agim!


 • Shpresa Krasniqi
  Miliona urime per TY miku im Agim Gashi!!..edhe shume e shume te tjera i gezofsh!!Te uroj shume shendet,lumturi,fat e u realizofshin te gjitha enderrat tuaja!! G E Z U A R !!


 • Lek Prenga Gjeqi
  EDHE 100 VITE TE LUMTURA MIKU IM


 • Agron Xhama
  I dashur Agim, ora eshte 12.01 minute e dates 27 korrik dhe mendoj se jam nder te paret qe te uroj me gjithe zemer gezuar ditelindjen, me jete te gjate e shendet dhe sukse me te medha, te na gezosh sic na ke gezuar per here.


 • Labinot L Ademi
  I nderuari dhe shum i respektuari Agim te uroj gjitha te mirat ne jete • Manush Cekaj
  me mijra urime pere ty miku ime zoti ju bekoft me 100 pranvera te bukura..me respekt m.cekaj


 • Arben Citaku
  Shum urime!!


 • Bukurije Bushati
  Gëzuar Ditëlindjen Agim Gashi. Edhe 100 Vite të lumtura!


 • Gani Mehmeti
  Gwezuar datelindjen! Edhe njeqind te tjera me shendet, lumturi e suksese!


 • Kore Liliana
  Urime !!!


 • Blerim Çoçaj
  Urime


 • Roland Sylejmani
  Urime !


 • Ilir Jashari
  Urime i nderuar Agim shume tjera te lumtura


 • Agetina Martini
  AUGURISSIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!


 • Agim Malaj
  Mik i ndruar te uroj te behesh 100 vjeq paq jete te gjate e te lumtur,shume respekt per JU


 • Teuta Sadiku
  urime urime


 • Diana Mema
  ju uroj sherim sameteshpejte dhe tebehesh 100 vjec te jesh i lumtur me familjen tende se njerzit e dashur te kan nevoj per fjalen e ngroht dhe dashurin tende prej baba dhe shok edhe njeher tebehesh 100 vjec merespekt Diana Mema


 • Flora Lezhe
  Urime ditlindjen,100vite ploté me shendet e jetè zoti té mbroft né sfidat e jetés .té pércjedh urimet pérzemérsisht té respekshme.


 • Hatixhe Lushi
  gezuar ditelindje qofsh i lumtur dhe i gezuar


 • Bajram Mjeku
  I nderuar. Urime ditelindja. Edhe 100 te tjera.


 • Namik Selmani
  Baladë për Ali Podrimen
  Nga Namik Selmani
  Duke ndjekur ceremoninë mortore te varrimit të poetit Ali Podrimja në Prishtinë

  1.
  Ooo, breeeee, s’po më hykan sot në sy Ejfeli e Sena kaltërore
  Për ty, Bacë, sytë m’i mrroli pikëllueshëm dhimbja
  Po ku je, ta marrim sërish lumnueshem fjalëshqipen për dore?
  E të gjithëve të na thërrasë në kullë nga mot RILINDJA.

  2.
  Ta donim fjalën –PËLLUMB ta hidhnim në Qiellin e Paqes
  Të na jepte gazmendin e madh rtë dasmave të çikave e djemve
  Ta donim këngën të lisnajtë me fjalët habertare
  Për grunjërat e korra, lulërimin e barit e zbardhjen e netëve

  3.
  Të donim kapiten të patutur në Anijen tonë të Fjalës.
  E plagët e moteve të na i thaje gjer në koren e fundit
  Për ty, ndezur do t’i mbajnë zjarret në oda tymtarët.
  E fjalën-AMANET do ta mbjellim në pragun e katundit

  4.
  Lumi po të pret i heshtur te Dera e bardhë e Parajsës
  E pikëloti po i derdhet mbi faqe, bash si lumë, si ortek
  Në qiellin e trishtë të Prishtinës na plumbon gjerbimi i kafes
  E dielli për ty fytyrën klithshëm të duart po i fsheh

  5.
  Shpirtit çam po i plasaritet kurmi mes ullinjve të pavjelur
  Mes kukamës së mortit qiellit po i thyhet brinja
  Oooo, ku je Bacë, një varg ka mbetur jetim, i heshtur.
  E fjala-BAJRAK kërkon bardin e aedin Ali Podrimja

  6.
  Gjogu i Fjalës mentare kërkoka mes mallit si bir të të puthë
  Mbi plismortin po na jep të gjithëve një kordele kujtese
  T’u baftë fjala LUMË a krua kristalor që zbret prej bjeshke
  E tupan Sharri të na zgjojë vrullshëm me mijëra amanete

  7.
  Hej, Baca Ali!
  Grykë më grykë ta rrokim vargun
  E tokës sonë t’i japim dritë, dritë
  Nga muzgu në agim!

  Tiranë, 26 korrik 2012 • Ilir Taraj
  Sherim te shpejte e jete te gjate ...


 • Jahë Jusufi
  Paqi jetë të gjatë e tëlumtur! • Roland Lushi
  Gezuar ditelindjen i dashur mik!


 • Jeta Jashanica
  Urime pritshi edhe shume te tjera


 • Dyshe Ahmetaj
  Urime ditelindjen,shendeti dhe lumturija qofshin ne vitet ne vijim...


 • Hazir Gashi
  Urime Ditëlindja Kushë e inshallah edhe shumë tjera me shëndet. Gëzuar.


 • Valbona Qerimi Rudhani
  Urime ditëlindja shendet dhe lumturi Familjare URIME


 • Nijazi Basha
  Urime e shum shendet e lumturi u percjellshin edhe 100 vjec tjera...


 • Aleksandra Shabani
  Gezuar ditelindjen tuaj i nderuar...!! Ju uroj shendet, mbaresi, lumturi, dhe shume suksese ne rrugen e jetes suaj..!!!
 • avatar
  Agim Gashi
  Administrator
  Administrator

  Numri i postimeve : 45956
  Age : 63
  Location : Kosovë
  Registration date : 17/11/2008

  Shiko profilin e anëtarit

  Mbrapsht në krye Shko poshtë

  Re: Urimet për Ditëlindjen time!

  Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jul 27, 2012 4:18 pm  AGIM GASHI:ËNDRRA E DITËLINDJES SIME

  Po vjen ditëlindja ime. Vjen si ditë e qetë, siç vijnë të gjitha ditët. Por sytë e mi nuk shohin veçse zymtësi. Zemra ime po çmendet nga furtunat e jetës. Plagët e saj të thella derdhin gjakun rrugëve të dhimbjes.
  Për pak ditë vjen ditëlindja ime. Linda me shenjën e luanit. Në ditën e mirë të së premtes. Në ditën e bukur të verës, kur njerëzit korrnin e ndërtonin jetë. Por, më ka treguar nëna më vonë, askush nuk u gëzua për ardhjen time, veç ajo që më ushqeu me gjakun e saj. Pasi erdha në jetë, asaj shpesh i mungoi edhe buka. Isha fëmija i parë, u bëra dhembja e parë, në shtëpinë e varfër, në Ballkanin e shqetësuar.
  Sa vite kanë kaluar? Koiçidencë e çuditshme: botë e keqe, sillesh e përsillesh rreth meje, e unë, sot, përsëri, jam i uritur për bukë, jam i etur për ujë.
  Jam i etur për dashuri nëne, jam i etur për dashuri atdheu, jam i etur për dashuri gruaje, jam i etur për dashuri familjeje.
  Zot! Përse m’i ke mohuar?
  Ku je, gjyshi i Gashëve, po ti, babai im? Ku është kulla jonë? Ku është biografia e saj? Ku është Neli, biri im?
  Kanë shkuar, kanë shkuar dhe unë s’e kam prekur ende qiellin, ndërsa stina ime po mbaron!
  Dhe ai lejlek që vinte dikur, e harroi rrugën, se kulla jonë, kulla e Gashëve nuk është më!
  Edhe pak ditë vjen ditëlindja ime. Një thirrje kam. Një lutje bëj:
  O njerëz! Gjaku e fisi im! Miqtë e mi! Për ditëlindjen time të pesëdhjetetetë, më dhuroni vuajtjet tuaja, hallet, urinë, brengat, mallin, vetminë, borxhet.
  Dhe mbani për vete lumturinë, gëzimin, dashurinë, buzëqeshjen...
  E nëse nuk keni ku ta ndizni zjarrin tuaj, fërkojeni për zemrën time, ju lutem!
  Aty do të gjeni zjarr për gjithë tokën e Arbrit!
  Qofshi gjithnjë të lumtur!

  Jetova me ëndrra. Ëndërrova në gjumë dhe i zgjuar. Por, medet! Ishin dhe mbetën vetëm ëndrra!

  E tash më duhet të përballohem me vrasësin tim, që tinëzinsht e pa mëshirë ka hyrë në trupin tim. Dhe unë jam krejt vetëm, vetëm me katër faqet e zhveshura të mureve, në dhe të huaj, në shtëpi të huaj. I ngre zërin televizorit, që vetmia të më mbushet me zhurmë. Pres vdekjen e dikujt, që jeta ime të zgjatet pak. Më tmerron ky vrasës me qetësinë e tij. Më numëron çdo përtypje nofullash. Nuk jam në ëndërr. Shpresat po humbas nga egërsia e vrasësit tim. Ai kërkon lëkurën time dhe unë, i detyruar, i bëj vend në sofër. Mos qofshi kurrë “unë”.
  Unë ujë do të pi nga kroi i harruar. Dhe mendoj, me dhimbje, se nuk të bëhet shtëpia jote, ky kotec i huaj. Dhe mendoj se nuk të bëhet shpëtimtar, një pjesë trupi, e huaj.
  E vështirë, e tmerrshme, e rëndë, e egër është pritja që të të mbajë gjallë dora e huaj.
  Dje u vorros miku im Ali Podrimja. Ishte njeri e shkuar njeriut. Si ta festoj unë sot këtë të mallkuar ditëlindje? Jo, akoma dua të mbaj zi për poetin e kombit. Nuk e kam larg shkuarjen te Ai.
  Dhe ju, miqtë e mi, mos harroni të më dërgoni dhuratat që ju kërkova. Do t’i marr me vete.

  Të gjitha urrejtjet me vete do t’i marr.
  Asnjë të keqe nuk do lë në këtë botë.
  Që tek ju të mbretërojë dashuria,
  Për jetë e mot!


  27.07.2012
  Düren A.G  Abdullah Konushevci Urime! Shendet mbi te gjitha!

   • Lucia Hila Ti mik i shtrnjte ke lindur ne shenjen e luanit. E do te qendrosh si Luani perballe semundjes perballe sfidave te jetes. Je nje njeri i mrekullueshem e do kalosh cdo veshtiresi qe te del perpara. Tani Gezuar ditelindjen mik i shtrenjte. U befsh 100 vjec.. Zoti qofte me ty..


   • Agim Mujaj Zoti Agimi i madh me vjen mire qe po te shof se je mire me shendet paq jete e shende vertet ne qdo kenge e varg qe ju e shkruani jam ne brendi ,kjofsh me jete te gjat miku yn!!!!!


   • Agim Mujaj Urime ditelindja miku jone!!!!!!


   • Selvet Kas Urime z.AGIM GASHI !


   • Eva Be Tusha Gezuar ditlindjen.Shendet dhe jete te uroj.Smile


   • Raziko Selimi Zoti Agim Gashi ju uroj te festoni edhe50 vite te tjera bashk me vajzen tuaj te mrekullushme ,e cila eshte pasuria dhe kenaqesia me e madhe ,eshte jeta juaj. E kuptojm dhimjen dhe pesimizmin tuaj ,por jeta ka plot per te gjith.por dhe ne qe te duam jemi shum ..dhe duam nje rapsodi te bukur ashtu sic dini vetem ju ti thurni e ti kendoni me aq mjeshteri.Zoti qoft gjithmon me ju.te perqafoj me shum respekt.


   • Ajshe Rexhbogaj Shume urime ,edhe shume e shume vjec te tjera te lumtura te gezueshme miku im....


   • Hajredin Kabashi urimet me te sinqerta miku ime per ditelindjen tende ,edhe shuem te tjer ishalla te lumtura dhe me shendet!!!


   • Gjok Spaqi Urimi i cili padashje mbeshtillet me lote buron nga zemra! Ju uroj sherim te shpejte dhe jete te gjate sa malet e Shkelzenit.


   • Ragip Prapashtica Urimet e mia me te perzemerta dhe me te sinqerta qe rrjethin nga thellsia e zemres sime, ti dergoj ty miku ime i cmuar Agim.I pritesh dhe i festosh edhe 100 tjera, i lumtur, i gezuiar, dhe me plot te mira ne ket jet.Zoti te bekoft dhe paqe jete te gjat sa malet Agim Gashi.   • Sofka Marmullaku · 141 gemeinsame FreundeUrime gjithe te mirat per juu


   • Poezia Llemadeo
    Mik i dashur Agim, te lexova me vemendje ne kete Monolog me vetveten, qe eshte nje Proze shume prekse, eshte nje jete reale, nje dhembje e pashoqe, ne llojin e dhembjeve, eshte tejet njerzore, si nje psalm i shenjte, qe shpirti yt, ndan me miqte, me njerzit qe te duan, neper gjithe hapsirat shqiptare. Do te kete drite, mik i mire, beso fort, sic ke besuar ne te bukuren gjithmone, beso se njerzit e mire provojne dhembje e vuajtje te medha, sepse vetem ata dine ti durojne, e ti perballojne! Do te kete gezim per ty, do vine dite te mira, ke per te pare, se ka Zot, dhe ai do ti qetesoje gjithe dhembjet! Ndaj gezohu ne kete datelindje, sepse je, sepse do te jesh, sepse ke shume per te dhuruar serish, ku cdo dite e me bukur, e me shume ngrihesh me fuqine e bukurine e fjales tende, qendresen tende ne ate beteje te veshtire! Te uroj nga zemra, gezuar datelindjen mik, dhe pritesh shume e shume datelindje te tjera, me shendet te mire, dhe me gezime e lumturi sa me shume! Zoti te dhashte fuqi per te perballuar cdo dhembje, edhe dhembjen e madhe per mikun tend te ngushte Ali Podrimejn, mikun tone te mire! Me te miret e njerzimit jane me ty mik, ndaj qendro lart, mos u dorzo kurrsesi! Naten e mire mik i nderuar Agim!


   • Xhavit Ramadani Urime nip ,dhashtee zoti e t´pritni edhe shumé te tjera.Dé shira e ime eshte c´deri sa té plakem té ju urojé juve dité lindjen.   • Lori Bislimi · Befreundet mit Hyqmet Hasko und 9 weiteren PersonenJu uroj jete te gjate sa malet e Kosoves me shendet dhe shume lumturi ne jete...!!! Pershendetje.....klb


   • Hanaa Murtezi Sadiku
    ahh ahhh s vuaj , a e merini me mend i nderuar ,sa rend me vin keto vargje ,ju betohem ne ZOT ,qe me vuan shpirti ndihem keq ,dhe nuk dua ti te na kerkosh dhurata per te ik nga ne ,dua qe te kerkosh dhuratat e te qendrosh me ne ,te lutem i nderuar Agim Gashi me shum respekt ju lus ,mosni keshtu miku juaj iku ,por ju se keni ende kohen per tu bashku me te ,te duam te gjall te duam dhe me te fort ,ke qen gjdo her i pa thyeshm ,mposhte smundjen me dashuri per te jetuar ,e gjith keta miq qe ju rethojn qofshi faqe bardh ,e dasht zoti te largoft ate ,,vrasesin ,,qe dhe ne po na vran smundesh me mar me mend sa ,un ju perqafoj shum ju uroj gjitha te mirat ,mbase ste kan desht kur ke lind ,por ke nje bot te ter ,,,qe te duan qe je gjall,,dhe je ne mesin ton e do jesh sa ka then zoti ,me respekt dhe admirim hanaa...


   • Josefina Shllaku Shkreli Ju uroj jete te gjate e te gezuar me te gjitha çka keni per zemer.


   • Merita Berisha Shume emocion percjellin kta rreshta..miku im i dashur,cdo enderr jotja le te behete realitet,,,shendet te plote.


   • Hatixhe Ismaili Ty te takojne dhuratat me te cmuara ne jete , nuk dueht te kete vedn ne zemren tende vuajtja por lumturia te percjellt ne cdo hapte jetes sepse vertet e meritoni i nderuari mik ...


   • Kozeta Zylo Nuk ka pasuri me te madhe se te lexosh shpirtin e njej poeti si Agim Gashi! Qofshi i bekuar me vajzen tuaj te bukur dhe vitet percjellshin vetem miresine dhe dashurine e zemres suaj! Miqesisht,


   • Adem Saliu Jame e bindur se shpirtebardhesia,humaniteti,sharkia,do te bardhesonje vitet ne vijim,Urime Agim vellau na jetofsh sa Bjeshka,,,-Rita   • Visar Osmani · Befreundet mit Deshira Haxhi und 44 weiteren Personenku ta gjej libren tende te fundit i nderuari Agim ,me ndihmo ta kem pr lexim


   • Gezim Uruci KETU NUK KA ASNJE MJEGULL VEC QARTESI, dhe BESIM TE PA TUNDUR NE SYTE E TU. JE BURR QE DIN ME QENDRUE NDER DITE EDHE MA TE VESHTIRA. NA GEZO, NE KETE DITLINDJE TANDEN. GEZUAR.


   • Vera Kurti Jeta eshte e tera nje ENDERR miku yne...te tere fleme e zgjohemi ne ate enderr e ju vertet e keni jetuar endrren me pene e me SHARKI ndaj GEZUAR TY miku yne i dashur dhe shume i nderuar..! Nuk ka rendesi sa vite jetojme ...por, sa dhame per te tjeret qe kurre te mos na harrojne..! E ju e keni arritur kete me se miri, si askush tjeter..! Serish GEZUAR AGIM GASHI..!


   • Kade Coti Nuke te shkon pesimizmi pasi ti asnjihere sje dorzuar.Mos harro se secili prej nesh jeton cdo dit sikurte ishte e fundit dite per ta jetuar,,, prandaj une te uroj edhe shume vite jete. e zoti qofte me ty / urime per ditlindjen .


   • Eduard M. Dilo Gezuar Ditlindjen miku yne i shtrenjte!Gezofsh edhe 100-t vite te tjera. Ditlindja ne kete vit merr nje rendesi te vecante se esht Viti i Pavarsise, Viti i Shqiptarise e Agim kreshniku, qe vjen gjithmone si ne legjenda nder ne do kendoje e thure vargje sa te tunden malet, e kengen ta ndjejne dhe ata qe sakrifikuan gjithshka per kombin. Ju pershendes me respekt!   • Zeqirja Bajrami · 40 gemeinsame FreundeUrime ditlindjen i nderuari miku i jone poet Agim Gashi.Te uroj shendet edhe shume vite te tjera jete!....Ju keni nje zemer luani ,pasi qe keni kaluar neper gjithe ato peripeci ne jete duke e mundur;urin,merzin,dhimbjen....dhe prape do te mbetesh ne kembe dhe do vazhdosh te na dhurosh ende shkrime tuaja briliante.   • Pal Shotaj · Befreundet mit Gjeto Turmalaj und 1 weiteren PersonPritesh dhe festosh shum ditlindje te tjera thome ne malsoret.Ditlindjet e tjera ju gjetshin ma te gzueshem   • Franka Kod · Mit Ndue P Paluca befreundetfestofsh edhe njeqind vjetorin o poeti yne hallall te gjitha te kaluarat....mbulli ne muzeumin e vogel te zemres...kane rendesine e tyre,,,dhe na jep ne ato qe di me mire ti dhurosh ne vend te karameles per te te uruar...krijimet tende...kur ti mbarijme se lexuari si zakonisht do te te urojme...QOFSH ME JETE O NJERI I MIRE...ZOTI TE DHENTE GJITHE TE MIRAT..KALOFSH SA ME MIRE ME TE DASHURIT E ZEMRES   • Silva Rosa Trendafili · 7 gemeinsame Freunde
    Cdo reshte nje dridhje trupi ,keto emocione qe po na dhuroni ,(edhe pse gjithe trishtim ) nuk do ti harrojme kurre miku im ....Zemra juaj e MADHE ,ka prite e ka percjell shume dhimbje ,ndaj kete dite festoje me ne ,harro vetem per nje momente ,ku je dhe çfar po pret ...mendo edhe bukurite qe kjo jete te ka dhuruar ...Te uroj jete te gjate ...Gezofsh edhe shume vite te tjera ...jo pesipizmi nuk eshte per ju ,qe me shume force dite te perballosh humbjem me te rende te jetes tende ate te djalit tende....GEZUAR ...!


   • Zhanberta Gjergji
    ‎.... KREJT NE ANTITEZE !!!!!!!!... shpirti i lodhur... me aparencen...! Te jepni pershtypjen e nje KOLLOZI-VIGAN, ...dhe gjuha ju percjell ..frikë ?????. pa shih vetveten...Cfare Dhurate Je prej Perndije... ne Faqe te kesaj Toke ..??? e ti nuk ke pike besimi tek vetja Jote ???...Hajde.. Z.Agim,Ti je dhe shenja e luanit.Dhe pikerisht sot Në ditën e mirë të së premtes.. ke Diten e Lindjes tende??...GEZUAR E U BEFSH 1000 VJETE: dhe endrat Zoti Ti befte REALITETE.! AMIN !   • Vita Kotoni · Befreundet mit Zef Lleshi und 2 weiteren PersonenGezuar Ditelindjen!Gezofshi edhe 100-Vjete te tjere ,me shendet,krijimtari dhe me shume suksese!


   • Arjan Sulaj Gezuar ditlindjen z.Agim.Gezofsh edhe 100 ditlindje te tjera ,uroj sherim te shpejt dhe gjith te mirat per ty e familjen tende


   • Suzana Juniku Urime Datelindjen Miku I Nderuar Agim:Ta Uroj Dy Gjerat Ne Kete Jete...Gjithqka Dhe Asgje...Gjithqka Qe Te Benë Te Lumtur...Dhe Asgje Qe Të Benë Te Vuash...Edhe 100 Te Tjerat Të Uroj Me Gjithë Zemren.Gezuar.Bac.


   • Ilirjana Gafurri Urime fat e shendet deri ne 100......


   • Vlora Viki Dashurija dhe Vullneti per te Jetuar i mbun te gjitha,,,andaj i nderuar Agim Gashi ti do Jetosh,,ti ke forc per te Jetuar,,,,Urime dhe Pritsh edhe shum vite,,,, të Uroj Shendet dhe cdo te mir ne jet.....me Respekt Vlora Viki....


   • Lindita Prenga Gezuar urimet ma te mira fat mbaresi e shendet
    vor 6 Stunden ·   • Ndue Lleshaj · Befreundet mit Lindita Prenga und 8 weiteren Personen
    Ah, sikur..., sikur njerzia ti kishin zemrat të tilla. Zemërluanër të ishin, kështu si Agim Gashi, që vuajtjet përpiqet t'ia dëbonin njerzisë. T'ia dëbojë edhe sikur të tëra mbi kurrizin e tijë të rëndojnë, vetëm e vetëm që të tjerët të mos përjetonin frutat e farës së keqe të keqbërjes. Sa të mëdha, hyjënore, të paarritëshme më duken këto zemra. Sa do të dëshiroja të mbeteshin të përjetëshme këta njerëz, por nuk ia uroj këtë Agimit se e ka siguruar përjetësinë përmes veprës së tij kështu që më mbetet ti uroj shëndetin e lumturinë që ia don shpirti i tij.
    vor 6 Stunden ·   • Zef Ndrecaj · Befreundet mit Dragusha Ragip und 31 weiteren Personen
    Ky monolog qe ju paraqiteni eshte prekes, me perkujton mu ate thenjen per njeriun , i cili lind duke qar, eshte zeri i par i nje jete te re, por ter jeten njeru qan, e dhimbeshme esht humbja e djalit tuaj, por e dhimbeshme eshte edhe humbja e njerzve te dashur tuaj si kjo e fundit te Ali Podrimes.Por njeriu nuk jeton vetem per veten e tij, ju duhet te festoni datlindje e datlindje sepse keta njerze qe ju shkruajn edhe ju dojne..Prandej jU festoshi edhe datlindje tjera , dhe dhashte Zoti ta shihni Popullin ton ne nje kufi .Jemi i vetmi popull popull qe duhet te mbrriem ku ishim dhe keta do ta bejm per deri sa BAc te thojm ty.
    vor 6 Stunden ·


   • Sanije Kaqkini Qdo vargë PLAG E PA SHERUAR.HEU MOR BURR I DHEUT,PO GASHI NUK VDES KUR THON TË TJRET.NDERTOVE SHUM URA MIQSIJE,QDO KUND BËRE SHTEPI NGA UNI QE KE,GASHË GURI,DHE JE GRANIT QE DOT NUK THYHESHË...JEM GASHË,SHPRESA DO VDES E FUNDIT.,EDHE NJËHERE URIME KJO DIT E BEKUAR QE TE SOLLI NË KËT BOT...NGA SOT VETEM LUMTURIJA TË PERCJELLT EDHE SHUUUUM VITE!....
    vor 5 Stunden ·


   • Ferderova Dauti rrofsh agim sfida...JETE E SHENDET!
    vor 5 Stunden ·   • Ifke Ademaj · Befreundet mit Mira Korance und 5 weiteren Personenzotri ju pershendes si dhe ju uroj që w ardhmja ee juaj të jetë me një bagazh të mrekullueshem , në të gjitha lamitë e jetës suaj
    vor 5 Stunden ·

   • Dardan Alberti JE I MADH O VELLA AGIM . DO TE PERBALLOJME SFIDAT E JETES . JE KOLOS I MIQESISE , ATDHETARIZMIT , FOLKLORIT , POEZISE DHE SHUME LAMI TJERA TE JETES . MBI TE GJITHA KE MERITEN ME TE MADHE NE JETE - JE NJERI ...
    vor 4 Stunden ·   • Behxhet Rexhepi · 129 gemeinsame Freundete uroj ditlindjen te uroj dit te lumtura e shendet gjat ter jetes qe ke perpara ne pleqri.
    vor 3 Stunden ·


   • Amijet Vinca Edhe pse plaget trazohen , dhimbjet behen pus i jetes sone .. Jemi lindur duke qare , ket ne kete toke jemi vec kalimtare , ditelindjet duhen festuar per te mos u hepur dhe mposhtur kurre .. !! Shendet dhe urime e begati ne jete bashke me familjen tende te shejte ..! Edhe 100 vjete te tjera Z.Agim Gashi poet i penes , bylbyl i kenges e sharkise ..! Respekte ..!


   • Eduart Pino ‎Dhurate Per Ditelindje   • Toni Uksmajli · 3 gemeinsame Freundellopoviiii


   • Ilir Çumani Edhe 100 vite te bukura per familjen, miqte dhe krijimtarine tende te Begate! Zoti te Bekofte!


  avatar
  Agim Gashi
  Administrator
  Administrator

  Numri i postimeve : 45956
  Age : 63
  Location : Kosovë
  Registration date : 17/11/2008

  Shiko profilin e anëtarit

  Mbrapsht në krye Shko poshtë

  Re: Urimet për Ditëlindjen time!

  Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jul 27, 2012 4:47 pm  Ruzhdi Gashi

  I nderuari poet shkrimtar luftetar i liris se kosoves qysh ne vitet e kaluara qe as kush nuk dike qesht qlirimi i Kosoves bosh kur kosova kishte nevoj per ty ti ishe Aty kur aty Vendlindja te thrritke ty aty ishe ti se bashku me shum shok dhe me familjen tende ty inderuar Agim Gashi te uroj ditlindjen tende ti mbush shum eshum vite se bashku me familjen tende te jesh i gezuar kur ti te buzqeshjesh edhe ne jemi te gezuar rrnofsh sa Malet Ore Agim Gashi m,e shum respekt nga une Ruzhdi Gashi  Skënder Braka

  Eshte nder dhe kenaqesi e madhe per mua tu percjell juve miku im i shtrenjte urimet e mia me te perzemerta per ditelindjen tuaj.. uroj nga zemra sherim te shpejte dhe 100-te vite te tjera jete me po ate frymezim dhe perkushtim qe kini ndaj kombit... me shume respekt skenderi..
  avatar
  Agim Gashi
  Administrator
  Administrator

  Numri i postimeve : 45956
  Age : 63
  Location : Kosovë
  Registration date : 17/11/2008

  Shiko profilin e anëtarit

  Mbrapsht në krye Shko poshtë

  Re: Urimet për Ditëlindjen time!

  Mesazh nga Agim Gashi prej Fri Jul 27, 2012 9:39 pm
 • Me beheqefi qe ju shoh mir, mir shum
 • E NDIEJA,,, QE GJITHCKA DO TE KALONTE MIR,,,me behet qefi qe ju shoh kaq mir,,,urime • Ralf Sogojeva
  mos renko aq shume mik, mos renko tundimet jane nje pjese ne te cilen rruge kalojme te gjithe heret apo vone..Deshem apo nuk deshem, shenjat jetesore jane te vedosura kudo pergjate rrugetimit tone, dikush i sheh me heret dikush me vone, por...Mehr anzeigen • Shpresa Besa Z Agim Gashi, asgje s'po shtoj, ngase z Ralf Sogojeva i paska thene te gjitha....ashtu edhe duhet te jete....por...une Juve Ju uroj Ditelindjen...paqit miresi dhe mbaresi ne punen dhe jeten tuej......
 • avatar
  Agim Gashi
  Administrator
  Administrator

  Numri i postimeve : 45956
  Age : 63
  Location : Kosovë
  Registration date : 17/11/2008

  Shiko profilin e anëtarit

  Mbrapsht në krye Shko poshtë

  Re: Urimet për Ditëlindjen time!

  Mesazh nga Sponsored content


  Sponsored content


  Mbrapsht në krye Shko poshtë

  Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

  - Similar topics

   
  Drejtat e ktij Forumit:
  Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi